Hlavní navigace

Česká spořitelna má od března historicky nejnižší sazby u hypoték: roční fixing je na 2,99 % a tříletý na 3,99 %

Česká spořitelna nabízí od 1. března 2004 hypotéku Hypohit se sazbou 2,99 % p.a. při fixaci na jeden rok a se sazbou 3,99 % p.a. při fixaci na tři roky. Dobu fixace úrokové sazby si mohou klienti zvolit dle vlastních potřeb. Sazby jsou garantované všem klientům, kteří splní podmínky pro získání hypotéky. Nejde tedy o sazbu „od“.

Sdílet

Hypotéka Hypohit je určena ke koupi, výstavbě nebo rekonstrukci bydlení či vypořádání závazků s tím spojených. Nemusí jít o vlastní bydlení. Úvěr poskytneme až do výše 90 % hodnoty nemovitosti se splatností 5 – 25 let. Výše hypotečního úvěru není omezena, řekl Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték. Po uplynutí prvního období fixace může klient dobu fixace libovolně měnit: zvolit může mezi fixingem na jeden, tři, pět nebo deset let, upřesnil Kosman.

Česká spořitelna pokračuje v dosavadním dynamickém vývoji své nabídky hypotečních úvěrů, který se odrazil na jejím postavení na trhu. V posledních dvou letech se Česká spořitelna opakovaně stala lídrem na trhu privátních hypoték. Mezi osmi konkurenčními bankami získala v těchto letech více než 30% podíl na retailovém hypotečním trhu v České republice.

Vývoj hypotečních úvěrů pro soukromé osoby
2001 2002 2003
Počet (v ks) 4 880 6 960 9 999
Objem (v mld. Kč) 4,90 7,20 11,44

Program TOP Bydlení, který získal několik ocenění (Hypotéka roku, Zlatá koruna) se chýlí ke konci a poslední úvěry z tohoto programu budou poskytnuty klientům, kteří předloží dokumentaci do 31. března 2004. Hypotéka Hypohit je prvním z kroků, kterými je program TOP Bydlení nahrazován.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).