Hlavní navigace

Česká spořitelna má novou dceru na externí prodej

Novou dceřinou společnost: Partner ČS zakládá k dnešnímu dni Česká spořitelna. Firma se bude zaměřovat na řízení externího prodeje prostřednictvím fyzických osob a je 100% vlastněna Českou spořitelnou.

Sdílet

Finanční skupina České spořitelny se rozrostla o novou dceru

Hledali jsme způsob, jak přinést některým klientům další pohodlí prodeje a služeb mimo pobočkovou síť, a zároveň udržet vysokou kvalitu, pro kterou je naše banka známa. Proto zřizujeme vlastní společnost, která bude sdružovat pouze výhradní externí partnery (fyzické osoby) – ti mohou pracovat jen pro FSČS. Jde o model, který začínají využívat i některé jiné významné banky ve světe. Naším cílem je vybudovat vedoucí externí síť na trhu, jak odpovídá pozici ČS ve finančních službách, uvedl Jiří Škorvaga, člen představenstva ČS.

Externí partneři budou nabízet poradenství, služby a produkty naší finanční skupiny a strategického partnera Vienna Insurance Group, kam patří například pojišťovna Kooperativa. Prodejci budou tyto služby nabízet v místě a čase, které si určí sám klient a doplní tak nabídku služeb pobočkové sítě. Česká spořitelna bude pro novou dceřinou společnost zajišťovat většinu podpůrných činností, tzv. back-office.

Nový model nám dává možnost výrazně lepší koordinace externistů a klade vysoké nároky na jejich kompetentnost a profesionalitu, zároveň zaručuje klientům vysokou kvalitu poskytovaných služeb a poradenství a v neposlední řadě nabízí externistům v porovnání s jinými externími sítěmi na trhu zajímavé podmínky. Model respektuje podnikatelské ambice externích partnerů a potřebu větší volnosti vlastního času, dodal Jiří Škorvaga.

Generálním ředitelem nové dcery se stane Daniel Vlk, dosavadní regionální ředitel v úseku externího prodeje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).