Hlavní navigace

Česká spořitelna je opět generálním partnerem festivalu Colours of Ostrava

Úspěšná spolupráce České spořitelny a organizátorů mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava z roku 2003 pokračuje. I letos se banka stala generálním partnerem festivalu. Jeho třetí ročník proběhne v severomoravské metropoli od 9. do 11. července. Úspěch z předchozích let potvrzuje význam festivalu Colours of Ostrava pro dlouhodobý rozvoj Ostravy a celého Moravskoslezského regionu jako multikulturního prostoru s celoevropským významem.

Sdílet

Velice si vážíme opětovné důvěry tak silného a kvalitního partnera jako je Česká spořitelna, která nám umožňuje nejen pokračovat v naší několikaleté práci a zajištění bohatého třídenního programu pro letošní ročník, ale také pomáhá přilákat řadu návštěvníků z ostatních regionů a představit jim Ostravu jako město s kulturní tradicí, uvedla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Letos se opět Ostrava rozzáří barvami hudby z celého světa. Na osmi scénách se během tří dnů vystřídají na 80 interpretů, skupin a DJ´s od Austrálie po Francii, Velkou Británii až po Afriku. Festival bude korunován koncerty legendárního irského rockera Boba Geldofa, královny world music Natachy Atlas a nejznámějšího alžírského zpěváka rai Rachida Tahy.

Těší nás, že se Česká spořitelna stala opět generálním partnerem projektu, jehož rozsah a kvalita překračuje hranice Ostravy i celého Moravskoslezského regionu. Festival Colours of Ostrava se tak řadí mezi významné hudební události, jako je např. Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Kmochův Kolín, které Česká spořitelna dlouhodobě podporuje, řekl Karel Machytka, ředitel sponzoringu České spořitelny.

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava má již pevné místo mezi kulturními událostmi v ČR i Evropě. O jeho významnosti svědčí i podpora ze strany významných institucí. Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy, podporu získal např. od Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, městské části Moravská Ostrava a Přívoz, městské části Slezská Ostrava, Ministerstva kultury ČR, Britské rady v ČR, Francouzského velvyslanectví v ČR, Belgického velvyslanectví v ČR, Polského institutu. Festival je navíc členem European Forum of Worldwide Music Festivals.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).