Hlavní navigace

Česká spořitelna bude hrát klíčovou roli v obchodech

Česká spořitelna připravila novou strategii pro aktivity na kapitálových trzích. Začne ji prosazovat již ve čtvrtém kvartále letošního roku. Nový koncept spočívá zejména v řízené koordinaci a provázanosti veškerých činností, které s touto oblastí souvisejí. Novou strategii banka přijala v reakci na rostoucí zájem klientů o tento druh služeb, i v reakci na posilování své vedoucí pozice, kterou v oblasti kapitálových trhů má.

Sdílet

V oblasti kapitálových trhů zajišťujeme speciální a dobře fungující poradenství při akvizicích, vydávání obligací a akcií. Zároveň poskytujeme na míru služby a poradenství pro drobné i institucionální investory, kteří mají zájem investovat do cenných papírů či cizí měny nebo dalších instrumentů kapitálového trhu. Nový koncept bude jednoznačně dalším významným přínosem pro všechny skupiny klientů, uvedl Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny, který je za oblast kapitálových trhů odpovědný.

Pro koordinaci činností České spořitelny na kapitálových trzích vzniká od 1. října 2004 v rámci úseku Prodej produktů finančních trhů specializovaná pozice. Na tento post nastupuje pan Jiří Hrbáček, který bude za řízení úseku Prodej produktů finančních trhů spoluodpovědný. Pan Hrbáček (1964) přichází do České spořitelny z ABN Amro Bank N.V., kde od roku 2000 zastával pozici ředitele Corporate Finance pro Českou a Slovenskou republiku.

Význam České spořitelny jako investiční banky a klíčového hráče v oblasti kapitálových trhů v posledních letech výrazně posílil a dále roste. Jsem rád, že se budu podílet na dalším rozvoji těchto činností ke spokojenosti klientů České spořitelny a k dalšímu posílení role České spořitelny v této oblasti, uvedl Jiří Hrbáček.

Česká spořitelna je největším obchodníkem na Burze cenných papírů Praha, celkový objem aranžovaných emisí dluhopisů v letech 2001–2004 dosáhl 45,5 miliardy Kč, ČS m.j. působí jako poradce vlády při privatizaci Českého Telecomu.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).