Hlavní navigace

Česká pojišťovna zvítězila mezi pojišťovnami v anketě Czech Top 100

Praha (19. března 2004) – Skok do první desítky obdivovaných firem letos zaznamenala Česká pojišťovna v rámci prestižní akce Czech Top 100. Mezi pojišťovnami a penzijními fondy získala ČP první místo před Credit Suisse Life a Allianz pojišťovnou. V kategorii měnových institucí zabodovala rovněž její dceřiná společnost eBanka, která skončila druhá hned za Komerční bankou.

Sdílet

Vysoké umístění v žebříčku nejobdivovanějších tuzemských firem je důsledkem velkých změn, které v České pojišťovně v posledních letech proběhly, uvedl předseda představenstva ČP Ladislav Bartoníček. Česká pojišťovna v hodnocení obhájila loňský úspěch, kdy se v rámci soutěže Czech Top 100 objevila také hned několikrát v čele žebříčku finančních institucí. I vloni byla první mezi pojišťovnami a prvenství zaujala také v případě životního a neživotního pojištění. Vloni se na nejvyšší příčku v kategorii penzijních fondů rovněž dostala její dceřiná společnost Penzijní fond České pojišťovny.

Schopnost České pojišťovny udržet si dominantní tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují i ratingové agentury Moody´s a Standard & Poor´s. Agentura Standard & Poor´s v listopadu 2002 zvýšila České pojišťovně dlouhodobý rating finanční síly a úvěrový rating na úroveň BBB- a přiřadila těmto ratingům stabilní výhled. Tento rating agentura potvrdila v září 2003. Moody´s v čer­venci 2003 udělila České pojišťovně ohodnocení finanční síly Baa3 se stabilním výhledem. Uvedená hodnocení patří do tzv. investičního stupně. ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky a vynikající likviditu.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem přesahujícím 36 procent. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 85 procent.

Czech Top 100 patří mezi domácí projekty s nejdelší tradicí. Přehled nejvýznamnějších firem je v České republice zveřejňován pravidelně od roku 1994 a jeho cílem je poskytovat informace o tuzemských firmách. Vypovídací hodnota, přesnost a věrohodnost žebříčku finančních institucí Czech Top 100 umožňují, že je používán pro analytické účely, pro makroekonomické studie a pro potřeby jednotlivých firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).