Hlavní navigace

Česká pojišťovna uspěla v soudním sporu o doménu „ceskapojistovna.cz“

Praha (11. listopadu 2004) – Česká pojišťovna uspěla v soudním sporu o svoji doménu „www.ceskapojistovna.cz“. Rozhodnutí Vrchního soudu v Praze znamená, že současný vlastník domény Jiří Helán je povinen se zdržet jakéhokoliv nakládání s touto doménou a registrátor CZ.NIC musí provést změnu v subjektu držitele na Českou pojišťovnu.

Sdílet

Jedná se o významný úspěch České pojišťovny, která se k zahájení doménového sporu odhodlala jako jedna z prvních v ČR, navíc v době absence judikatury, řekl ředitel právního odboru ČP Ludvík Bohman.

Podstatou sporu byla skutečnost, že si Jiří Helán zaregistroval u CZ.NIC doménu „ceskapojistov­na.cz“. Vzhledem k zásadě registrace u CZ.NIC (druhý žalovaný) „first come, first serve“ tak znemožnil České pojišťovně pod tímto označením otevřít webové stránky a nabízet své produkty.

Pokusy ČP o mimosoudní řešení problému nebyly vzhledem k neoprávněným finančním požadavkům protistrany úspěšné. Z tohoto důvodu byla v roce 2001 podána žaloba. Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).