Hlavní navigace

Česká pojišťovna je nejoblíbenější finanční institucí roku 2004

Praha (7. prosince 2004) – V soutěži Zlatý Měšec 2004 získala ČP stejně jako v minulém roce absolutně nejvyšší počet hlasů čtenářů serveru Měšec a zvítězila také v kategorii Pojišťovna. Úspěšné byly také její dceřiné společnosti, které v anketě získaly dvě první, jedno druhé a jedno třetí místo.

Sdílet

Získané ocenění je pro nás důkazem toho, že klienti oceňují výrazné zvýšení kvality našich služeb a širokou produktovou nabídku, kterou neustále modernizujeme, uvedl Richard Kapsa, ředitel odboru komunikace ČP. Novou úroveň kvality služeb České pojišťovny ocenila v nedávné důvodové zprávě ke zvýšení ratingu ČP rovněž mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s.

Mezi penzijními fondy zvítězil Penzijní fond ČP, na stejný stupínek dosáhla v kategorii Úvěrová společnost firma Home Credit Finance. Mezi bankami skončila eBanka stejně jako loni na druhém místě, ČP Invest byl v kategorii Investiční společnost třetí.

Zlatý Měšec 2004 byl rozdělen do osmi kategorií (banka, pojišťovna, stavební spořitelna, obchodník s CP, penzijní fond, úvěrová společnost, leasingová společnost a investiční společnost.). Podrobnosti o soutěži naleznete na internetových stránkách http://zlaty.mesec.cz/.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).