Hlavní navigace

Česká pojišťovna je nejobdivovanější pojišťovnou v České republice

[Tisková zpráva] Česká pojišťovna se vrací mezi deset nejobdivovanějších firem České republiky. V žebříčku, který každoročně sestavuje sdružení CZECH TOP 100, je jedinou pojišťovnou, která se umístila v první desítce. Kvalitu pojišťovny v očích klienta prověří až řešení jeho první pojistné události, a právě v loňském roce zasáhly Českou republiku čtyři velké živelní kalamity.

Sdílet

„Naše umístění v elitní desítce je jasným potvrzením, že směr, kterým jsme v roce 2010 vykročili, dává smysl. Jsme lídrem trhu a jsme vnímáni jako nejobdivovanější pojišťovna, což znamená závazek pro další období,“ říká Pavel Řehák, výkonný ředitel České pojišťovny, a dodává: „Musíme zodpovědně plnit svou rozhodující roli jak v oblasti inovace, tak v oblasti regulace trhu. Musíme také více naslouchat našim klientům, být jednodušší, rychlejší, férovější a profesionální a vždy připraveni předčit jejich očekávání. V loňském roce jsme byli jedinou významnou pojišťovnou, která zaznamenala růst klientské spokojenosti z 16 na 27 %, a to i přesto, že jsme kvůli čtyřem kalamitám pracovali prakticky nepřetržitě v kalamitním režimu. O to je naše umístění v této prestižní anketě cennější.“

Žebříček nejobdivovanějších firem sestavuje CZECH TOP 100 již od roku 1999 a jeho inspiračním zdrojem jsou podobné aktivity publikované v časopisech Fortune a Forbes. V elitní desítce se Česká pojišťovna umístila již poněkolikáté. Žebříček byl sestaven na základě hlasování manažerů významných společností, ekonomických analytiků a zástupců profesních asociací, kteří posuzovali například kvalitu produktů a služeb, finanční situaci, firemní kulturu, odpovědnost k životnímu prostředí a celkovou image firmy.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).