Hlavní navigace

Češi letos více investují do kvalitních kuchyní a ložnic

Společnost GE Money Multiservis zaznamenala v prvních pěti měsících roku 2008 až 60% meziroční nárůst objemu financování nábytku na splátky. Zvyšuje se také průměrná cena jednoho nákupu. Nejvíce se přitom investuje do kuchyní, kde se průměrná financovaná částka za poslední dva roky zvýšila téměř o 22 %. Zajímavostí je také rostoucí ochota lidí zaplatit více peněz za vybavení ložnic. Oproti roku 2006 průměrná částka za nákup ložnice stoupla o 33 %.

Sdílet

Podle interních dat společnosti GE Money Multiservis se od ledna do konce května 2008 objem financovaného nábytku oproti stejnému období loňského roku zvýšil o 60 %. Nábytek se tak stal druhou nejčastěji na splátky financovanou komoditou po již typické černé a bílé technice.

„V České republice obecně roste zájem o financování bydlení. Stavební boom je podporován dostupností hypotečních produktů. Lidé nové bydlení potřebují také vybavit. Naše statistiky a náš růst ve financování nábytku tak jen potvrzují zvyšující se ochotu lidí půjčovat si na pořízení zboží dlouhodobé spotřeby,“ uvádí Tomáš Bílek, manažer pro klíčové zákazníky v segmentu nábytku společnosti GE Money Multiservis.

„Z našich prodejních výsledků v prvních pěti měsících letošního roku je jasně zřetelné, že zájem Čechů o vylepšování stávajícího či vybavování nového bydlení nepolevuje. Poptávka je stále vysoká. V poslední době pozorujeme také zvýšený zájem o nákup dražšího a kvalitnějšího nábytku,“ říká Roman Púry, jednatel společnosti Sconto nábytek.

Podle dat společnosti GE Money Multiservis však neroste jen objem financovaného nábytku, ale i průměrná částka jednoho nákupu. Nejvíce se přitom investuje do kuchyní – jedna kuchyň financovaná společností GE Money Multiservis vyjde v průměru na 50 tisíc korun. Průměrná částka za kuchyň oproti roku 2006 vzrostla téměř o 22 %. Rostla i průměrná financovaná částka v segmentu nábytku jako celku. Zatímco za kuchyně se tradičně utrácí nejvíce, lidé jsou stále ochotnější připlatit si například i za kvalitní sedací soupravu. Oproti roku 2006 za ni v průměru utrácí o 21 % více. Nejvýrazněji přitom roste ochota lidí utrácet za vybavení ložnic. Oproti roku 2006 lidé na splátky kupují ložnice dražší o celých 33 %.

„Růst průměrné financované částky svědčí o tom, že splátkový prodej lidem umožňuje koupit si dražší nábytek i další bytové vybavení. Velký zájem je tradičně také o elektroniku. Lidé stále častěji využívají možnost rozložit si náklady na vybavení své domácnosti do delšího období, aby si mohli dovolit kvalitnější zboží,“ dodal Tomáš Bílek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).