Hlavní navigace

Cena akcií Unipetrolu explodovala na 170 Kč

[Tisková zpráva] Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 21.2 do 25. 2. 2005. Nestává se často aby RM-S musel posunout přípustné cenové pásmo pro obchodování, jehož hranice se pro každý den stanoví na hodnoty deset procent nad a pod průměrnou cenou akcie z předchozího obchodního dne. Prudký nárůst akcií Unipetrolu v průběhu tohoto týdne byl tak výrazný, že organizátor trhu posunul směrem nahoru hranice pásma u akcií Unipetrolu, neboť nastavení pásma o standardních deset procent by neumožnilo obchodovat s těmito akciemi. Akcie petrochemického holdingu nakonec v průběhu týdne posílily o 21 % a páteční obchodování uzavřely na ceně 170 Kč.

Sdílet

V minulém týdnu se dařilo investorům, kteří se včas rozhodli přesunout část svého portfolia do akcií Severočeských dolů. Tyto akcie začínaly první obchodní den letošního roku na ceně 1490 Kč a po několika týdnech jejich cena vzrostla o 53 % na úroveň 2 280 Kč. V průběhu tohoto týdne posílily akcie uvedené severočeské uhelné společnosti o 14 %.

Poněkud méně se v tomto týdnu dařilo další z uhelných společností Sokolovské uhelné, jejíž akcie oslabily o 3,9 % na hodnotu 886 Kč.

Index PK 30 „lámal maxima“ i v tomto týdnu, zejména na základě růstu akcií Unipetrolu. Nové historické maximum 1715,2 body dosáhl v průběhu čtvrtečního obchodování, aby týden zakončil na úrovni 1708,2 bodů.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).