Hlavní navigace

Celoroční cestovní EUROPOJIŠTĚNÍ se vyplatí i na nákupy do Polska či na výlet na Slovensko

[Tisková zpráva] Řada lidí si sjednává cestovní pojištění jednorázově na dovolenou či před delší cestou do zahraničí. Pokud však v průběhu roku vyjedou pouze na výlet či za nákupy za hranice, tak na cestovní pojištění zapomínají.

Sdílet

Značná část veřejnosti navíc nesleduje pojistné podmínky a platí duplicitně za pojištění zdravotní péče, která je i v ostatních evropských standardně hrazena z českého veřejného zdravotního pojištění. Celoroční EUROPOJIŠTĚNÍ od Slavia pojišťovny slouží jako doplňkové pojištění veřejného zdravotního pojištění a kryje tedy pouze ty platby spojené se zdravotní péčí v zahraničí, které není možné hradit z veřejného zdravotního pojištění. Oproti klasickému jednorázovému cestovnímu pojištění je však EUROPOJIŠTĚNÍ výrazně levnější. Roční pojistné vyjde pouze na 365 Kč (1 Kč na den), přitom klient je pojištěn i v případě opakovaných cest do zahraničí.

 „Jednorázové cestovní pojištění, které si běžně sjednáváte před cestou do zahraničí, obvykle kryje veškeré náklady ze zdrojů pojišťovny, která ho sjedná. Takové pojištění nabízí i naše pojišťovna, jde o pojištění SVĚT. Pro cesty po Evropě však bohatě postačí naše EUROPOJIŠTĚNÍ, které se sjednává na celý rok jako připojištění k veřejnému zdravotnímu pojištění. Část nákladů na léčení pojištěného pak nese jeho zdravotní pojišťovna a vše, co zdravotní pojišťovna neuhradila, je hrazeno pojištěnému z prostředků Slavia pojišťovny. Klientovi je v obou případech nahrazená celá škoda, avšak pojistné je u EUROPOJIŠTĚNÍ mnohem nižší,“ vysvětluje Jan Bárta, obchodní a marketingový ředitel Slavia pojišťovny. Základem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, to zahrnuje také zdravotnický transport, zásahy horské služby, repatriaci či non-stop asistenční služby. Na rámec základu si pak klienti mohou sjednat pojištění úrazu, pojištění odpovědnosti za škody a pojištění zavazadel.

Jako účastník veřejného zdravotního pojištění v ČR má každý občan nárok na zdravotnické služby ve většině států Evropy, ty jsou ovšem často spojeny se spoluúčastí a poplatky. Uzavřením EUROPOJIŠTĚNÍ vznikne komplexní pojistná ochrana. Po návratu do ČR Slavia pojišťovna poskytne plnění za neodkladně podstoupené zákroky ve výši rozdílu mezi skutečnými výdaji a úhradou zdravotní pojišťovny. EUROPOJIŠTĚNÍ se sjednává na celý rok a roční pojistné činní pouhých 365 Kč (1 Kč na den). Cena tak odpovídá cca dvou týdnům klasického cestovního pojištění, avšak klient je pojištěn pro všechny opakované cesty do zahraničí v rámci daného roku.

Praktické příklady pojistných událostí

Muž onemocněl na dovolené v Bulharsku zánětem středního ucha. Na místě uhradil 1821 Kč, jeho zdravotní pojišťovna uhradila 514 Kč, zbytek byl uhrazen formou pojistného plnění ze Slavia pojišťovny. Pokud by nebyl pojištěn, tak by ho nemoc vyšla na 1307 Kč.

Žena při pobytu na Korsice onemocněla zánětem očí alergického původu. Její léčba stála 3333 Kč, zdravotní pojišťovna uhradila 2415 Kč, zbytek plnila Slavia pojišťovna. Pokud by nebyla pojištěna, tak by ji nemoc vyšla na 918 Kč.

Celoroční EUROPOJIŠTĚNÍ pro opakované cesty do zahraničí, ze kterého byla v těchto případech škoda kryta, vyšlo pouze na 365 Kč.

Výhody EUROPOJIŠTĚNÍ

Extrémně výhodná cena – pojistné platíte výhradně za ta rizika, která veřejné zdravotní pojištění nepokrývá.

Účinnost EUROPOJIŠTĚNÍ je nepřetržitá – opakované cesty i dlouhodobé pobyty v zahraničí

Asistenční služby – nedílná součást EUROPOJIŠTĚNÍ

Varianty pojištění – pro běžnou turistiku (typ TURISTA) nebo pro sportovní aktivity a pracovní cesty (typ PROFESIONÁL)

Možnost připojištění dalších rizik – za výhodnou cenu je k EUROPOJIŠTĚNÍ nabízeno i pojištění zavazadel a odpovědnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).