Hlavní navigace

Čekia: Ratingové ohodnocení "A" pro UniCredit Leasing

[Tisková zpráva] Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) zařadila v hodnocení firem akciovou společnost UniCredit Leasing do skupiny nejstabilnějších společností v ČR s ratingovým oceněním „A“ (slovně – Výborný).

Sdílet

V rámci projektu ČEKIA Stability Rating jsou do této skupiny zařazeny stabilní společnosti s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku a návratnosti investic a nízkým úvěrovým rizikem.

Společnost UniCredit Leasing je jedničkou na českém leasingovém trhu, která během prvního čtvrtletí letošního roku posílila svůj podíl na relevantním trhu* z 10 na 17 procent.

Hodnocení ČEKIA Stability Rating vzniklo ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100. Cílem je na základě předem definovaných kritérií stanovit stabilitu jednotlivých společností a poskytnout nezávislý pohled na jejich finanční i nefinanční bonitu. „Ratingové ocenění na stupni A potvrzuje pro UniCredit Leasing dlouhodobě stabilní a významnou pozici na českém leasingovém trhu, dobré hospodářské výsledky a v neposlední řadě i správnost naší proklientsky orientované obchodní strategie, která nám umožňuje vytvářet korektní a pevné vztahy s našimi klienty,“ hodnotí úspěch UniCredit Leasing Jiří Matula, předseda představenstva a generální ředitel. „Součástí rozvíjení otevřeného obchodního konceptu je také specializace jednotlivých útvarů ve společnosti. Ta nám pomohla vstoupit do těsnějšího kontaktu se zákazníky a lépe reagovat na jejich potřeby,“ dodává Jiří Matula.

V letošním prvním čtvrtletí poskytl UniCredit Leasing leasingové financování ve výši 1,4 mld. Kč (v pořizovacích cenách), to představuje v meziročním srovnání více než čtvrtinový nárůst. Spotřebitelské úvěry a úvěry pro podnikatele dosáhly za první tři měsíce 844 mil. Kč (ve vstupním dluhu), což je o 45 % více než za stejné období loňského roku. Naopak dle statistik České leasingové a finanční asociace poznamenal celý leasingový trh v prvním čtvrtletí letošního roku pokles o zhruba jednu pětinu.

*podíl na relevantním trhu -  leasing movitých věcí členů České leasingové a finanční asociace za 1.q 2010 v pořizovacích cenách: 8,339 mld. Kč, leasing movitých věcí UniCredit Leasing za 1.q 2010 v pořizovacích cenách:1,396 mld. Kč, tj. 17% podíl na relevantním trhu.

vstupní dluh – výše úvěrů poskytnutá k financování nákupu předmětu financování, tj. pořizovací cena snížená o akontaci zaplacenou klientem


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).