Hlavní navigace

České dráhy před prázdninami mimořádně posílí vlaky o šest tisíc míst

Konec školního roku a začátek prázdnin tradičně znamená zvýšený zájem o cestování vlaky Českých drah. Kromě posilových vlaků, které jezdí pravidelně v pátek a v sobotu, navýší České dráhy mimořádně také kapacitu vybraných dálkových spojů. Od 25. června navíc jezdí posilový letní rychlík „Vihorlat“ z Prahy do Košic a zpět. Ten bude jezdit vždy od čtvrtka do neděle, a to až do 6. září.

Sdílet

Posilové vozy nasadí České dráhy na nejvytíženější spoje v pátek a v sobotu 26. a 27. června a v období od úterý 30. června do čtvrtka 2. července. Více míst k sezení nabídnou České dráhy na trasách Praha – Ostrava – Bohumín, Praha – Brno, Praha – Vsetín, Praha – Přerov – Staré Město u Uherského Hradiště, Brno – Bohumín, Praha – České Budějovice a Cheb – Ústí nad Labem – Praha.

„Díky mimořádně zařazeným vozům nabídneme cestujícím o přibližně 6 000 míst k sezení více. Počínaje nocí ze čtvrtka na pátek 25. – 26. června navíc začal jezdit posilový rychlík Vihorlat z Prahy do Košic a zpět, který bude jezdit vždy od čtvrtka do neděle, a to až do 6. září,“ vysvětluje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru provozu osobní dopravy ČD.

Vzhledem k většímu zájmu o cestování vlaky v období prázdnin doporučují České dráhy všem cestujícím včasné zajištění rezervace míst a nákup jízdenek v předprodeji. Vyplatí se také předem pořizovat jízdenky do vlaků SC Pendolino, které jsou s povinnou rezervací a zvláště páteční odpolední spoje bývají dopředu vyprodány. Jednoznačně doporučujeme nakupovat jízdenky na vlaky kategorie SuperCity, EuroCity, InterCity, Expres nebo rychlík přes internet, na adrese www.eshop.cd.cz, dodává Luďka Hnulíková. Jízdenku si mohou cestující pohodlně zakoupit také v jednom z automatů nové generace, které jsou umístěny v nejdůležitějších stanicích Českých drah. Tyto automaty umožňují výdej jízdenek na vnitrostátní spoje ČD, koupit v nich lze i místenku na spoje SC Pendolino.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).