Hlavní navigace

C.S. Cargo Holding koupil firmu Šmidberský Transport

PRAHA (24. dubna 2007) – Česká logistická skupina C.S. Cargo koupila 100% podíl ve společnosti Šmidberský Transport. Tato transakce představuje první z řady ohlášených velkých akvizic, jež C.S. Cargo zamýšlí na českém trhu a v dalších zemích regionu uskutečnit.

Sdílet

Koupě významné národní přepravní a logistické společnosti Šmidberský Transport přichází jen dva měsíce poté, co se spolumajitelem skupiny C.S. Cargo stala mezinárodní bankovní skupina UniCredit. Jedním z důvodů vstupu renomované banky bylo i posílení postavení logistické společnosti při plánované expanzi na několika trzích v regionu střední a východní Evropy.

C.S. Cargo Holding touto akvizicí významně zvětší svůj podíl na trhu přepravy a logistiky a stává se tak jednou z nejsilnějších firem v daném segmentu ve střední a východní Evropě. Firma Šmidberský Transport představuje zejména vysokou kvalitu, profesionální managerský tým, profesionální zaměstnance a vynikající vztahy se zákazníky.

Kupujeme zdravou, prosperující firmu, kterou její dosavadní majitelé vybudovali prakticky na zelené louce a nenese si tak žádnou historickou zátěž, říká Claus Mansfeldt, předseda představenstva společnosti C.S. Cargo Holding, N.V. Šmidberský Transport představuje moderní dopravní společnost s velkou kapacitou, kvalitním portfoliem zákazníků, firmu, s níž nás pojí nadprůměrné synergie, dodává Mansfeldt, který je zároveň ředitelem investiční banky UniCredit Merchant Banking v Londýně.

Vcelku rychle jsme vyrostli, stali se úspěšnými a pokud jsme chtěli v našem rozvoji pokračovat, museli jsme se rozhodnout. Mohli jsme se spojit s nějakou nadnárodní společností, anebo najít partnera na našem trhu. Takového, který nás zná, ví v čem jsme dobří a dokáže to i v budoucnu rozvíjet, komentuje prodej firmy její zakladatel a generální ředitel Roman Šmidberský. Ve firmě budu působit i dál. Společně budeme silnější a konkurenceschop­nější, doplňuje Šmidberský.

Propojením obou firem vzniká uskupení, které bude jen v letošním roce provozovat okolo dvou tisíc kamionů denně a více než sto tisíc metrů skladových ploch. Očekávaný konsolidovaný obrat za obě společnosti dosáhne v roce 2007 přibližně 4,5 mld. Kč.

Vlastnická společnost C.S. Cargo Holding, N.V., bude obě firmy – C.S. Cargo, a. s., a Šmidberský Transport, a. s. – provozovat v první fázi odděleně. Společný managerský team bude postupně propojovat jednotlivé služby (např. centrální nákup ad.) tak, jak to bude pro obě společnosti výhodné a pro zákazníky přínosné.

Obchod, který byl připravován několik měsíců, podléhá ještě schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v ČR a obdobnými regulačními orgány v některých dalších státech EU. Celá transakce by měla být kompletně dokončena v červenci letošního roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).