Hlavní navigace

Buřinka půjčila klientům v únoru více než 1 miliardu Kč

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) poskytla v únoru letošního roku nové úvěry v objemu 1, 031 miliardy Kč. Jde o téměř 82% meziroční nárůst. SSČS byla úspěšná i v počtu nově poskytnutých úvěrů, které meziročně vzrostly o více než 51 %. Od počátku letošního roku do konce února Buřinka půjčila 5 590 klientům na financování lepšího bydlení 1, 609 miliardy Kč.

Sdílet

„To, že je v zimě nižší zájem klientů o úvěry, rozhodně už neplatí. Na letošní enormní poptávce úvěrů se obecně podepsala nejen mírná zima, ale především podmínky, za nichž Buřinka úvěry nabízí,“ uvedl Tomáš Nidetzký, místopředseda představenstva a 1. náměstek generálního ředitele. „Zvýšený zájem klientů o úvěry předpokládáme i v dalším období,“ dodal p. Nidetzký.

Úvěrová nabídka SSČS je pro klienty srozumitelná a atraktivní. Umožňuje snadný výpočet měsíční splátky, nepožaduje počáteční vklad a u úvěru TREND garantuje stejnou výši platby po celou dobu úvěrového vztahu. Výše platby je vždy sjednána jako minimální, doba splatnosti je až 28 let. Úvěr může klient kdykoli a bez sankcí splatit, může vložit i mimořádnou splátku.

SSČS financovala v minulém roce téměř 34 000 úvěrů v objemu 8, 83 mld. Kč. Ve srovnání s rokem 2002, tedy před 5 lety, jde o 144% nárůst v počtu a o 307% nárůst v objemu nově poskytnutých úvěrů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).