Hlavní navigace

Společnost British Airways zavádí nová pravidla pro přepravu zavazadel

Letecká společnost British Airways uvádí do praxe zjednodušená pravidla pro přepravu zavazadel. Cílem je usnadnit zákazníkům cestování a omezit fronty na přepážkách pro odbavování.

Sdílet

Nová pravidla, která začnou ve fázích vstupovat v platnost od července 2006, se budou týkat příručních zavazadel, odbavených zavazadel a zavazadel přepravovaných nad zdarma povolený limit a budou platit v celé globální síti společnosti British Airways .

Martin George, obchodní ředitel společnosti, k tomu řekl: “Jednou z našich hlavních priorit je zjednodušit a urychlit všechny procedury, kterými musí naši klienti na letištích před odletem projít. Tak jak se blíží otevření terminálu 5, ke kterému dojde v březnu 2008, stává se tato priorita stále významnější.

Zavádíme nová zjednodušená pravidla, která mají za cil omezit fronty u přepážek pro odbaveni na letišti. Limity na zavazadla jsou podobné, nebo jsou dokonce velkorysejší než naše dosavadní limity i limity, které uplatňuje naše konkurence.”

Pokud jde o změny u příručních zavazadel, budou zavedeny 5. července 2006. Všichni cestující si budou moci do letadla vzít jedno příruční zavazadlo standardní velikosti a zároveň k tomu nově ještě jednu aktovku nebo laptop.

Maximální velikost příručního zavazadla musí vyhovovat nařízení ministerstva dopravy (Department of Transport), požadavkům BAA a nárokům Sdružení pro mezinárodní leteckou přepravu (International Air Transport Association), maximální rozměry jsou 56 cm x 45 cm x 25 cm. Hmotnostní omezení nebude napříště žádné, ale každý cestující musí být schopen vlastními silami svoje příruční zavazadlo umístit do úložného prostoru nad sedadly cestujících. Aktovka nebo laptop se musí vejít do prostoru pod sedadlem před pasažérem.

Změny týkající se limitů odbavených zavazadel, která se přepravují bez poplatku, zjednoduší doteď existující dvě podmínky, které jsou založeny jednak na počtu a celkové váze zavazadel a dále na destinaci a letové třídě.

Sjednocené nové podmínky přepravy odbavených zavazadel, založené na počtu/kusech limitovaných zavazadel budou zavedeny 11. října 2006. Počet zavazadel, která bude mít cestující možnost přepravovat, se bude měnit podle toho, jakou třídou bude zákazník cestovat a také podle toho, do jakých destinací. Maximální hmotnost jednoho zavazadla bude omezena na 23 kilogramů, kvůli tomu, abychom vyhověli bezpečnostním a zdravotním požadavkům.

Zákazníci společnosti British Airways budou moci, kromě již zmíněných zavazadel, bez poplatků přepravovat i jeden kus sportovního náčiní, jako jsou například golfové hole, nebo lyže.

Zákazníci, kteří cestují s dětmi ve věku do dvou let se mohou od 11. října 2006 těšit na podstatné zvýšení váhového limitu. Limit dětského zavazadla bude po tomto termínu představovat jedno zavazadlo do 23 kilogramů a jeden kočárek, nebo dětskou židličku. Nově bude mít rodič právo vzít si na palubu letadla kromě svého příručního zavazadla ještě jedno standardní zavazadlo za své dítě.

British Airways od 11. října 2006 také standardizuje/zjed­nodušuje poplatky za zavazadla nad stanovený limit. Zavazadla přepravovaná nad zdarma povolený limit budou zpoplatněny fixní částkou v závislosti na délce letu a budou se vztahovat na každého zákazníka.

Jako první v odvětví letecké dopravy nabízí společnost British Airways svým zákazníkům možnost předplatit si za zavazadla přepravována nad zdarma povolený limit na online portálu ba.com ještě před příchodem na letiště. Zákazníci, kteří této možnosti využijí, se mohou těšit na dvacetiprocentní slevu.

Pokud jde o přepravu domácích zvířat a některého typu sportovního náčiní, dojde 11. října také ke změnám. Podrobnosti můžete najít na internetových stránkách, www.ba.com/baggagepolicy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).