Hlavní navigace

BRIC: čtyři nejperspektivnější ekonomiky světa

Nový fond Parvest BRIC Equities investuje ve čtyřech nejrychleji se rozvíjejících ekonomikách světa. Brazílie coby zásobárny nerostných surovin, Ruska jako energetického giganta, Indie jako outsourcingového centra a Číny, největšího producenta textilních výrobků a elektroniky na světě. Parvest BRIC Equities je v současnosti jediný fond svého druhu v ČR.

Sdílet

S koncem května přibyl do rodiny Parvest skupiny BNP Paribas Asset Management nový zajímavý člen – fond Parvest BRIC Equities. Fond investující, jak již název napovídá, především na brazilských, ruských, indických a čínských trzích. Využívá tak potenciálu čtyř nejperspektiv­nějších dynamicky se rozvíjejících ekonomik. Každý z regionů má navíc v portfoliu svoji jedinečnou funkci.

Brazílie je vnímána jako zásobárna nerostných surovin. Železo, mangan, měď, nikl nebo bauxit se na území Brazílie nachází v celosvětově nejhojnějším množství a toto nedocenitelné bohatství Brazílie doplňuje ještě nejvyšší produkcí kávy, cukru a pomerančů na světě.

Rusko představuje zase ohromnou energetickou sílu. Je největším světovým vývozcem plynu a třetím největším vývozcem ropy.

Indie je známá coby outsourcingové centrum. Kromě toho se na jejím území vyrábí na 40 % všech nepatentovaných léčiv. Mimořádná výhoda Indie spočívá také ve světově nejširší základně mladých vzdělaných zaměstnanců. Čína do portfolia přináší nevyčerpatelnou pracovní sílu. Kromě toho, že se na jejím území vyrábí neskutečné množství textilních výrobků a elektroniky, je Čína také největším příjemcem zahraničních investic na světě.

Podle střízlivých odhadů vývoje těchto dynamických ekonomik bude do 25 let ekonomika v zemích BRIC na úrovni více než 50 % ekonomiky zemí G6 a v horizontu 40 let dokonce G6 předčí! Důvodem tohoto nebývalého růstu jsou jednak velmi široká základna mladých vzdělaných a zručných zaměstnanců (jen v Indii opouští ročně vyské školy přes 2 miliony absolventů!) a rostoucí kupní síla střední vrstvy, která by v roce 2015 měla konkurovat kupní síle středních vrstev v západní Evropě, USA a Japonsku!

Parvest BRIC Equities spravuje kromě hlavního manažera v každé ze čtyř zemí BRIC také zkušený lokální specialista. Parvest BRIC Equities tým čítá dále 30 místních analytiků, 2 kvantitativní analytiky pro územní alokaci a kontrolu rizika a 2 makroekonomy specializující se na rozvíjející se trhy. Kromě výhody místních zkušených členů týmu fond těží z faktu, že BNP Patribas Asset Management na rozvíjejících trzích spravuje majetek v ceně 16 miliard Euro! V České republice je v současnosti Parvest BRIC Equities jedinou možností, jak do čtyř nejrychleji rostoucích ekonomik světa souhrnně investovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).