Hlavní navigace

Centrum Bratislavy zaplavili skřítci s hrnci plnými mincí

[Tisková zpráva] Ulicemi Bratislavy se dnes prohnali skřítci, kteří rozdávali zlaté mince ze svých divotvorných hrnců. Cílem akce bylo upozornit obyvatele Bratislavy na příchod bezkontaktních plateb MasterCard® PayPass™. Držitelé platebních karet s designem Euro26, jejichž vydavatelem je VOLKSBANK Slovensko, a.s., v spolupráci s CKM SYTS, mohou od dnešního dne realizovat bezkontaktní platby. Obchodníkem, který se stal prvním partnerem tohoto pilotního projektu, je Irish Pub v centru Bratislavy.

Sdílet

Praha, 31. července 2008 – Účelem akce společnosti MasterCard bylo upozornit obyvatele Bratislavy na spuštění bezkontaktních plateb MasterCard® PayPass™. Právě dnes se na Slovensku totiž realizovala historicky první bezkontaktní transakce. První transakce se uskutečnila v restauraci Dubliners Irish Pub za účasti fotografů a novinářů. Kmotrou PayPassu na Slovensku se stala známá slovenská moderátorka Soňa Müllerová.

Na zavedení bezkontaktní technologie MasterCard PayPass, která se používá především k drobným platbám, upozornili širokou veřejnost promotéři v podobě skřítků.

Slovensko se stává jednou z prvních zemí regionu, která bezkontaktní platby umožňuje. Bezkontaktní platební technologie MasterCard PayPass rozšiřuje významnou měrou možnosti držitelů platebních karet – drobné platby budou realizovány mnohem rychleji a pohodlněji, než je tomu při použití hotovosti.

Základní koncept – Skřítci a MasterCard PayPass

S příchodem bezkontaktních plateb si skřítci si jako jedni z prvních uvědomují, že se nemá cenu honit za zlatem a mincemi. Mince budou pomalu nahrazovány bezkontaktní technologií MasterCard PayPass a možnosti jejich využití tak budou klesat. Proto se o své mince dělí s kolemjdoucími a informují je o novém způsobu plateb.

Kromě zlatých čokoládových euro mincí rozdávali skřítci v ulicích Bratislavy také informační letáčky v podobě platebních karet. Letáčky přinášely nejen základní informace o bezkontaktních platbách, ale nabízely Slovákům také typy, na co mohou ode dneška využívat „zbytečné“ mince. Skřítci například lidem radí, že mince mohou házet pro štěstí do kašny, mohou jimi podložit stůl na nerovném povrchu, stírat výherní losy, apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).