Hlavní navigace

BH Securities byl potvrzen rating

Jako jediný obchodník s cennými papíry v České republice si společnost BH Securities nechala už pátým rokem posoudit hospodaření společnosti a jeho očekávaný vývoj. Posudek CRA RATING AGENCY potvrdil důvěryhodnost této společnosti a dobré postavení značky na trhu.

Sdílet

CRA RATING AGENCY pozitivně hodnotí několik významných znaků společnosti: dlouhodobě ziskové hospodaření BH Securities, její pozici na trhu obchodníků s cennými papíry v rámci České republiky, a také míru naplňování požadavků regulátora – Komise pro cenné papíry.

Agentura zhodnotila všechny známé a dostupné informace o této společnosti. S ohledem na očekávaný vývoj trhu posoudila a zvážila celkové schopnosti dostát řádně a včas všem svým závazkům a potvrdila dlouhodobý CRA Rating společnosti BH Securities a.s. na úrovni Ba/czBaa+. Klientům jsme chtěli zpracováním ratingu dát jasný signál o důvěryhodnosti naší společnosti a potvrdit tím, že jejich prostředky jsou u nás v bezpečí, prohlásil ředitel společnosti BH Securities Zdeněk Lepka.

Podle slov ředitele se rok 2005 zařadí mezi velmi úspěšné roky ve více než desetileté historii fungováni BH Securities a.s. na českém kapitálovém trhu. Společnosti vzrostl objem zprostředkovaných obchodů téměř o 70% v porovnání s předchozím rokem, kdy celkový objem realizovaných obchodů dosáhl 160 mld Kč. BH Securities a.s. je také velmi úspěšná při obhospodařování majetku svých klientů. V současné době obhospodařujeme finanční aktiva ve výši 4,6 mld. Kč. Vzhledem k rozvoji a nárůstu obchodních aktivit se akcionáři rozhodli posílit základní kapitál společnosti z 60 na 100 mil. Kč, dodal Zdeněk Lepka. Vlastní kapitál společnosti tak přesáhne 250 mil. Kč. Do budoucna se společnost hodlá zaměřit především na rozšíření klientské základny, rozvoj stávajících produktů a rozšíření spektra nabízených služeb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).