Hlavní navigace

Bezplatný On-line kurz o diskriminaci spotřebitele

SOS nabízí zájemcům on-line kurz, který je dostupný na webu SOS www.spotrebitele.info Kurz byl vytvořen za finanční podpory programu Evropské unie Transition Facility. Kurz poskytuje zájemcům kompletní přehled o problematice diskriminace spotřebitele.

Sdílet

Absolvent kurzu bude znát základní pojmy diskriminace spotřebitele, druhy diskriminace, příklady co je a není diskriminace a prostředky obrany. Kurz má tři variace – diskriminace pro podnikatele, veřejnost a pro zaměstnance státní správy a regionální samosprávy.

Po prostudování výukové části máte možnost překontrolovat své nově nabyté znalosti v testu, jež bude ihned vyhodnocen.

Podnikatel, který absolvuje test získaných znalostí z diskriminace na 60 %, pak může přistoupit ke Kodexu nediskriminujícího podnikatele. Po úspěšném absolvování testu se zájemci mohou přihlásit k podpisu kodexu na této internetové adrese http://www.spotrebitele.info/diskriminace. Na těchto stránkách se nachází také seznam prvních podnikatelů, kteří úspěšně prošli testem v kurzu a zavázali se dodržovat pravidla uvedená v kodexu. Spotřebitelům seznam přináší informace, že tito podnikatelé usilují o dodržování zásady rovného zacházení – nediskriminace a snaží se vykonávat svoji podnikatelskou činnost v souladu nejen se zákonem, ale i s etickými a morálními zásadami.

Máte-li zájem vyzkoušet si bezplatný on-line kurz, prosím, následujte odkaz: http://kurzy.spotrebitele.info .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).