Hlavní navigace

Během čtyř týdnů si zřídilo Oranžové konto více než 2000 klientů

Sdílet

Praha
3. prosince 2001

ING Group vstoupila na český retailový bankovní trh počátkem listopadu 2001, když klientům nabídla spořící účet Oranžové konto od ING Bank. Během listopadu si Oranžové konto otevřelo již přes 2000 klientů.

Oranžové konto je depozitní bankovní produkt spořícího charakteru určený fyzickým osobám. Jde v mnoha ohledech o jedinečný produkt na českém trhu. V porovnání s podobnými produkty poskytuje Oranžové konto výrazně vyšší úrok a prostředky na kontě jsou dostupné bez jakékoliv výpovědní lhůty. K dalším výhodám Oranžového konta patří vedle vysoké bezpečnosti také to, že klient neplatí žádné poplatky za jeho založení a vedení a nejsou mu účtovány ani žádné transakční poplatky. Otevření i manipulace s Oranžovým kontem se odehrává bez jakékoliv návštěvy banky. Vklady a výběry se totiž provádí pomocí telefonu prostřednictvím telefonického kontaktního centra ING.

Finanční prostředky uložené na Oranžovém kontě jsou úročeny 4,2 % p. a., pokud je aktuální zůstatek na Oranžovém kontě vyšší než 10 000 Kč.

„ING Group chtěla klientům nabídnout takový bankovní produkt, který by reagoval na jejich potřeby a který na českém trhu dosud chyběl. Zjišťovali jsme očekávání klientů a naší odpovědí bylo Oranžové konto. Oranžové konto si od počátku listopadu založilo již 2000 klientů, což je nejlepší důkaz toho, že jsme skutečně přišli na trh s produktem, který zde chyběl,“ řekl Ron van Oijen, předseda výkonné rady ING pro Českou a Slovenskou republiku.

Oranžové konto lze získat několika různými způsoby:

Pomocí Kontaktního centra ING telefonického centra ING pro retailové produkty (0800 159 159). Klient sdělí reprezentantovi údaje nezbytné pro otevření Oranžového konta a následně je mu k podpisu doručena poštou smlouva. Klient odesílá podepsanou smlouvu s kopiemi požadovaných dokumentů tj. občanský průkaz, výpis z Registrovaného účtu (viz níže) do ING. Po obdržení PIN pak může již prostřednictvím Kontaktního centra svůj účet obsluhovat. K získání Oranžového konta tedy není nutná žádná návštěva ING Bank.

Pomocí integrovaného portálu ING www.ing.cz. Klient zde najde formulář potřebný k získání Oranžového konta a vyplněný ho odešle do ING Bank. Další postup je již podobný jako v případě otevření účtu pomocí Kontaktního centra.

Prostřednictvím poradců pro finanční plánování ING Nationale-Nederlanden.

V klientském centru ING Orange House, kde návštěvníci mohou využít všechny tři zmíněné cesty k otevření Oranžového konta.

Veškeré finanční transakce s Oranžovým kontem probíhají bezhotovostně prostřednictvím klientova stávajícího běžného účtu vedeného v kterékoliv bance v České republice (tzv. „Registrovaný účet“). Klient si pro tyto potřeby může zaregistrovat až tři účty.

Vklady na Oranžové konto prostřednictvím Registrovaného účtu je možné provádět kdykoliv a v jakékoliv výši. Rovněž není omezena minimální výše vkladu ani minimální zůstatek na kontě.

Výběry z Oranžového konta lze provádět prostřednictvím Registrovaného účtu. Výběry nejsou vázány žádnou výpovědní lhůtou, minimální výše výběru je 10 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).