Hlavní navigace

BĚH KANCELÁŘSKÝCH KRYS

Dne 7. října 2006 se uskuteční již třetí ročník „Běhu kancelářských krys“. Nad akcí převzal záštitu pražský primátor Pavel Bém a magistrát hlavního města se stal jejím spolupořadatelem.

Sdílet

Už samotný název závodu dává tušit, že více než o fyzické výkony zde půjde o odlehčené setkání a odreagování jinak velmi pracovně vytížených úředníků a manažerů a samozřejmě také o pobavení diváků. Závodníci totiž absolvují trať ve svém tradičním pracovním oděvu, tedy muži ve společenském obleku (sako, kravata) a ženy ve slušivém společenském kostýmku. Povolena je jediná výjimka – sportovní obuv. Další nezbytnou výbavou běžců budou mobilní telefon v jedné ruce a složka se spisy v druhé. Moderování akce se opět ujme Pavel Anděl, který má právo v průběhu závodu běžcům volat a zjišťovat jejich aktuální polohu a kondici.

Za pozornost určitě stojí také disciplíny doprovodných soutěží: v loňském ročníku velmi oblíbený hod šanonem a jízda na kancelářské židli a letos nově také hod mobilem a šplh úředníků.

Soutěžit se bude ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšená štafeta.

Trasa závodu je situována do centra Prahy 1. Povede z Ovocného trhu do Celetné ulice, na Příkopy a Havířskou ulicí zpátky na Ovocný trh. V těchto lokalitách sídlí mnoho úřadů a institucí, takže někteří z účastníků budou závodit na domácí půdě.

Pořádá agentura EXUPERY ve spolupráci s magistrátem Hlavního města Prahy. Finanční server Měšec.cz je mediálním partnerem akce.

Fotky z minulého ročníku a další informace jsou k dispozici na www.behkancelarskychkrys.cz/foto2004.htm

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).