Hlavní navigace

BAWAG se stal stoprocentním vlastníkem Interbanky

Rakouská bankovní skupina BAWAG P.S.K. zvýšila svůj podíl v Interbance z 8 % na 100 % prostřednictvím nákupu balíku akcií od společností Bayerische Landesbank a Maďarské banky pro zahraniční obchod. Kompletní akvizice Interbanky byla završena v září tohoto roku. V rámci retailové strategie plánuje Interbanka výrazné zvýšení počtu svých poboček a rozšíření portfolia produktů pro drobnou klientelu.

Sdílet

Hospodářské výsledky Interbanky ve třetím čtvrtletí roku 2003

Interbanka zaznamenala ve třetím čtvrtletí roku 2003 výrazný nárůst zisku na 40,022 mil. Kč z 9,254 mil. Kč zaznamenaných ve stejném období roku 2002. Bilanční suma Interbanky dosáhla k 30. září 2003 výše 12,110 mld. Kč a na konci třetího čtvrtletí 2002 činila 9,771 mld. Kč. Objem úvěrů poskytnutých klientům zaznamenal nárůst na 8,028 mld. Kč z 5,294 mld. Kč zaznamenaných k 30. září 2002. Objem vkladů přijatých od klientů činil ve třetím čtvrtletí letošního roku 2,881 mld. Kč. Ve stejném období roku 2002 byl jejich objem 2,269 mld. Kč.

S podporou nového vlastníka, který je významným hráčem na rakouském bankovním trhu, uskuteční Interbanka plánovanou expanzi v České republice. V současné době pracuje projektový tým odborníků BAWAGu a Interbanky na vytvoření retailové strategie, která bude přizpůsobena bankovnímu trhu a konkurenčním podmínkám v České republice, řekl dr. Ivan Černohorský, předseda představenstva Interbanky.

V souladu se strategií Interbanky v rámci BAWAGu dojde ke zvýšení objemu činností v oblasti retailového bankovnictví prostřednictvím otevření nových poboček. Během 3 let plánuje Interbanka otevřít v České republice dalších 15 poboček. Druhá pobočka bude otevřena v první polovině příštího roku v Brně. V rámci retailové strategie Interbanka také rozšiřuje portfolio produktů pro drobnou klientelu.

Nové produkty Interbanky

IQ – Net+

IQ – Net+ je kombinací internetového bankovnictví IBnet s IQ kontem a mezinárodní platební kartou. IQ – Net+ umožňuje jednoduchou a nepřetržitou kontrolu a disponibilitu financí klienta, pohodlnou obsluhu všech vybraných účtů a zabezpečení prostřednictvím elektronického podpisu. Nový produkt klientům nabízí přehled aktuálních informacích o zůstatcích na účtech, přehlednou historii plateb, umožňuje klientům podávání jednorázových příkazů k úhradě v Kč a cizí měně v rámci Interbanky i do jiných tuzemských a zahraničních bank. IQ – Net+ nabízí klientům také možnost podávat trvalé příkazy k úhradě v Kč a možnost zakládat termínované vklady v Kč a v cizích měnách.

Vánoční prémiový termínovaný vklad

Interbanka klientům nabízí termínovaný vklad se zvýhodněnou sazbou, jehož nabídka je omezena do 10. 1. 2004. Úrokové sazby se pohybují mezi 1,75 % p.a. a 3,5 % p.a. a jsou fixní po celou dobu trvání vkladu. Nabídka je určena pro fyzické a právnické osoby a částka minimálního vkladu je stanovena na 100 tisíc Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).