Hlavní navigace

BAWAG Bank CZ a.s. uzavřela další úspěšný rok

Čisté výnosy vzrostly o 13% a provozní zisk vzrostl o 130% na 248 miliónů Kč. BAWAG Bank CZ a.s. dosáhla za rok 2007 provozní zisk ve výši 248 mil. Kč, což je o 130% více než za fiskální rok 2006. Hlavními důvody byly o 25% vyšší úrokové výnosy a o 4% nižší provozní náklady. Čistý zisk před zdaněním dosáhl úrovně 170 mil. Kč, což je o 19% více než ve fiskálním roce 2006. Čistý zisk po zdanění ve výši 121 mil. Kč je o 10% nižší než ve fiskálním roce 2006, a to z důvodu odloženého daňového závazku z hmotných aktiv. Pohledávky za klienty se zvýšily o 10,7% netto na 23 278 mil. Kč. Celková bilanční suma se snížila o 16%, zejména díky snížení zůstatků s bankami (interbank balances), což bylo záměrem BAWAG Bank. Banka je i nadále velice dobře kapitálově vybavena a její kapitálová přiměřenost činí 13,9%.

Sdílet

Hlavní úspěchy v roce 2007

V roce 2007 banka dokončila několik hlavních projektů: implementaci sofistikovaného bankovního systému, připravila novou platformu pro internetové bankovnictví s jedním z nejvyšších standartů zabezpečení na trhu, otevřela dalších 7 poboček a uvedla na trh velice atraktivní spořicí účty, které v krátké době oslovily výrazný počet nových klientů, kteří v průměru ukládají vysoké částky.

Obchodní aktivity v oblasti strukturovaného financování se vyvíjely velice dobře. Banka byla mandátovaným vedoucím aranžérem pro čtyři transakce strukturovaného financování v České republice. Banka získala také další mandáty a v roce 2008 uzavře několik dalších významných transakcí.

“Jsme velice potěšeni tím, že banka dosahuje tak dobrého vývoje, který je v souladu s naším střednědobým strategickým plánem. V roce 2007 jsme dokázali vybudovat stabilní, ale také i dynamické základy pro inovativní banku, která je plně orientována na klienta. V roce 2008 budeme nadále vylepšovat kvalitu naší provozní a technologické platformy, díky které budeme moci poskytovat lepší služby neustále rostoucímu počtu klientů”, říká Markus Hermann, předseda představenstva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).