Hlavní navigace

Bavit lidi technikou chce čím dál víc firem

Je libo zahrát si hlavní roli v historické komedii, poznat přitom filmařskou techniku, staré zbraně a kostýmy? Nebo by vás víc pobavilo přičinit se vlastníma rukama na vytvoření geo-obrazu s obtiskem kusu horniny dle vlastního výběru a pak si ho pověsit třeba v pracovně? To vše a ještě mnohem víc bude brzy možné.

Sdílet

Hospodářská komora hlavního města Prahy (HKP) vyškolila další soukromé firmy v oboru poskytování zážitkové turistiky. Do projektu Praha technická se připojilo a své pracovníky nechalo vyškolit dalších pět společností, které chtějí své výrobky nebo služby prezentovat Pražanům a turistům vtipným a zároveň poučným způsobem.

Mezi těmi, kdo „zkoušky“ z poskytování zážitků úspěšně složili, je například firma Three Brothers Production, která chce lidi nalákat do svých ateliérů, aby se účastnili jejich filmového dobrodružství. „Projekt je naučnou cestou po stopách imaginárního natáčení, z něhož si ovšem účastník odnese vlastní DVD s filmem, v němž hrál. Zájemci budou hrát v předem předpřipravených příbězích, které na sebe nenavazují, ale na závěr vyústí v nečekanou pointu,“ říká autor projektu Ing. Viktor Krištof. Turisté budou mít podle jeho slov celý den na to, aby nejenom stihli natočit svůj film, ale dostanou i opravdovou filmařskou snídani, prohlédnou si studia, průvodci jim předvedou filmařskou techniku a vysvětlí, co která profese u filmu dělá.

Dalším z úspěšných absolventů kurzů „Vzdělávání v zážitkové turistice v oblasti technických památek v Praze“ je firma Dolmat, která se specializuje na výrobu geo-obrazů z jámových a stěnových řezů v půdě nebo horninách. Geo-obrazy vznikají tak, že se vybraná část zeminy nebo horniny nastříká penetrací, která do ní pronikne a zpevní ji. Po zaschnutí se plocha potře lakem a přikryje tkaninou. Po jejím strhnutí na látce zůstane „obtisk“, který je možné zarámovat jako obraz. Zájemci o geo-obrazy a horniny se v rámci prohlídky budou moci na tvorbě takového obrazu sami podílet.

Hospodářská komora hlavního města Prahy letos v oboru zážitková turistika vyškolí například i zaměstnance Národního muzea, Muzea hl.m. Prahy a Českých drah, a.s. Projekt Vzdělávání v zážitkové turistice v oblasti technických památek v Praze je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a rozpočtem hlavního města Prahy. Kurzy jsou tudíž pro všechny zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).