Hlavní navigace

Banka v kapesním počítači - nová služba eBanky

Sdílet

Praha 26.2.2003 – eBanka, a.s. představuje jako první banka na českém trhu novou službu, kterou lze ovládat finanční prostředky pomocí kapesního počítače. V současné době probíhá pilotní provoz této služby a od 3. března 2003 je plánováno její zpřístupnění klientům.

Služba ovládání klientského účtu je funkční na kapesních počítačích, které obsahují internetové prohlížeče podporující framy a SSL protokol. Protože systém je kompatibilní s kapesními počítači používajícími jak operační systém PocketPC, tak operační systém PalmOS, je tato služba spustitelná na naprosté většině kapesních počítačů, které jsou v současné době na trhu.

K využívání této služby stačí klientovi tedy jen kapesní počítač s výše popsanou konfigurací a připojení k internetu. K autentizaci a certifikaci vstupu na účet může klient využívat Osobní nebo Mobilní Elektronický klíč.

Jak řekl předseda představenstva a generální ředitel Radomír Lašák: „Velkou předností této služby je uživatelská jednoduchost, rychlost a přehlednost celé aplikace. Zahrnuje nejčastěji klienty používané funkce pro ovládání finančních prostředků. Se službou “Banka v kapesním počítači” přicházíme jako první banka na českém trhu.“

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,9% akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. České pojišťovně byl mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor’s koncem loňského roku zvýšen mezinárodní rating na BBB minus (BBB-), tzn., že se Česká pojišťovna dostala do tzv. investičního stupně. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za posledních pět let (1997–2001) byl téměř 11 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 313 tisíc. Více než 78 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 36 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 76 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 158 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).