Hlavní navigace

Až do konce června vyřizuje ČMSS žádosti o přeúvěrování hypotečního úvěru zdarma

[Tisková zpráva] Přeúvěrování jiného úvěru na bydlení tvoří standardní a klienty velmi využívanou součást nabídky Českomoravské stavební spořitelny.

Sdílet

Ta je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení občanům. Od vstupu na český trh do současnosti poskytla na bydlení úvěry v objemu vyšším než 225 miliard korun. ČMSS nyní ke všem klientským výhodám připojuje ještě další: žádost o přeúvěrování hypotéky vyřizuje zdarma.

Požádá-li klient v období od 19. dubna 2010 do 30. června 2010 o přeúvěrování hypotéky, ČMSS jeho žádost vyřídí zdarma. Právě v tomto období poskytuje spořitelna žadatelům o přeúvěrování překlenovací úvěry bez poplatku za zpracování. Výjimku tvoří pouze překlenovací úvěr Kredit 90, který klienti využívají především na projekty s nižšími finančními nároky. S aktuálním zvýhodněním tak klienti ČMSS mohou ušetřit tisícové částky.

Přeúvěrování hypotečního úvěru, které je v roce 2010 podle kvalifikovaných odhadů aktuální pro cca 50 000 českých domácností, tvoří významnou součást úvěrového obchodu ČMSS. V minulém období dosahoval jeho podíl na celkovém objemu poskytnutých úvěrů až 12 procent, přičemž celkový objem úvěrů činil v roce 2009 více než 31,5 miliardy korun. „V návaznosti na vývoj ekonomické situace a podmínek na trhu lidé stále více oceňují úrokovou jistotu úvěrů od ČMSS a stále více přihlížejí k celkovým nákladům na úvěr,“ uvedl ke zvýhodněné nabídce přeúvěrování hypotéky místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

ČMSS zájemcům standardně celou proceduru přeúvěrování hypotéky co nejvíce zjednodušuje. V určitých případech nepožaduje podklady k bonitě a odhad nemovitosti. V souvislosti se zastavenou nemovitostí jí postačuje jen neověřená kopie Listu vlastnictví odrážející aktuální stav. Pokud se jedná o splacení hypotéky, kterou klient použil na koupi nemovitosti, stačí, když předloží kopii kupní smlouvy. Průvodce možnostmi přeúvěrování najdou zájemci na webové adrese www.preuverujte.cz.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).