Hlavní navigace

AXA získala povolení k vytvoření pěti nových podílových fondů

Praha, 22. února 2007 – Česká národní banka udělila AXA investiční společnosti povolení k vytvoření pěti standardních podílových fondů. Čtyři z nich jsou určeny retailovým klientům, jeden je pro korporátní zákazníky. Fondy budou v České republice nabízeny od 15. března, na Slovensku pak v květnu. AXA, jedna z největších světových pojišťovacích skupin, převzala na konci minulého roku Winterthur Group a stala se tak novým majitelem společnosti Winterthur v České republice.

Sdílet

Podílové fondy určené retailovým klientům:

AXA CZK Konto (denominován v CZK) i AXA SKK Konto (denominován v SKK) umožní podílníkům investovat do široce diverzifikovaného portfolia cenných papírů s fixním nebo variabilním úrokovým výnosem a aktivním řízením úrokového rizika. Regionální a sektorová alokace a výběr jednotlivých dluhopisových titulů jsou řízeny s cílem překonat výnos indexových investic

AXA CEE Dluhopisový fond (denominován v CZK) stejně jako AXA CEE Akciový fond (denominován v CZK) nabízejí možnost investice do cenných papírů v zemích střední a východní Evropy, zejména do dluhopisů a akcií emitovaných nebo obchodovaných na českém, slovenském, polském a maďarském kapitálovém trhu.

Podílový fond určený korporátním klientům:

AXA Corporate Fund (denominován v CZK) Cílem Fondu je dosahování co nejvyššího dlouhodobého absolutního zhodnocení svěřených prostředků investováním zejména do akcií, dluhopisů, nástrojů peněžního trhu a fondů kolektivního investování při dosažení lepší likvidity, nižšího rizika a vyšší diverzifikace než při individuálních investicích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).