Hlavní navigace

AXA zavádí novinky zaměřené na lepší ochranu investic do životního pojištění

[Tisková zpráva] Realokaci, zamykání výnosů a funkce Stop-loss. Tyto novinky zaměřené na ochranu, bezpečnost a návratnost investic si nyní mohou při sjednávání smlouvy na některý z produktů investičního životního pojištění sjednat klienti finanční skupiny AXA.

Sdílet

Princip realokace je založen na tom, že si pojistník nastaví zahájení a dobu trvání, po níž chce převádět poměrnou část svých investic do fondu Sérenité 90. „Fond Sérenité 90 je fond s ochranou kapitálu, tedy fond s nižším investičním rizikem. Investované částky v něm nemohou klesnout pod 90 % hodnoty celkové investované částky,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. „Tímto přístupem zajistíme, že hlavně ke konci pojistné doby se klientova investice stává konzervativnější a tím pádem tolik nepodléhá výkyvům finančních trhu.“  

Zamykání výnosů má za cíl ochranu již dosažených klientových investic před možným budoucím snížením jejich hodnoty, a to především v důsledku poklesu ceny podílů ve fondech s vyšším investičním rizikem. Pokyn k přesunu se vydává v momentu, kdy výnos přesáhne předem nastavený limit. Částka přesahující limit se převede do fondu Sérenité 90.

Funkce Stop-loss umožňuje přesun investic v případě, že dojde k poklesu hodnoty pod předem definovanou ztrátu. Pokud je dosažena či překročena předem definovaná ztráta, dojde automaticky k přesunu zbytku klientových investic do fondu Sérenité 90. Tato funkce je oceňována zvláště ke konci pojistného období, kdy je pravděpodobnost rychlého zotavení trhů malá.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).