Hlavní navigace

AXA byla opět zařazena do indexu Dow Jones Sustainability

AXA Group byla stejně jako v loňském roce zařazena do světového i evropského indexu Dow Jones Sustainability Index. Jedná se o indexy, jejichž součástí se mohou stát jen nejvyspělejší světové společnosti z hlediska dodržování zásad trvale udržitelného rozvoje. Zařazení do těchto indexů potvrzuje správný přístup k realizaci strategie trvale udržitelného rozvoje AXA Group.

Sdílet

AXA zůstává předním světovým subjektem v oblasti udržitelného rozvoje a její rating Dow Jones Sustainability se postupem času zvyšuje. Celkové skóre skupiny se zlepšilo z 67/100 na 71/100, což je výrazně nad průměrem sektoru (50/100). AXA je v rámci svého sektoru nadprůměrná podle všech tří hlavních makroukazatelů: ekonomika 79/100 (průměr 58/100), životní prostředí 61/100 (41/100) a společenská odpovědnost 71/100 oproti 51/100. AXA se dostala nad průměr odvětví v 18 z 19 ana­lyzovaných oblastí.

AXA Group má dobré postavení zejména v těchto oblastech: řízení obecných rizik, strategie značky, firemní vedení, systém ekologického managementu, ekologické produkty (ekologické aspekty v procesech řízení rizik skupiny, pojišťovacích produktech a investičních službách), mikrofinance/mi­kropojištění (zejména uvedení prvního produktu mikropojištění skupiny ve Francii v roce 2007) a angažovanost zainteresovaných skupin (především vztahy s nevládními organizacemi).

Indexy DJSI

AXA je součástí indexu DJSI World, který v roce 2008 zahrnuje 344 předních společností dodržujících zásady udržitelného rozvoje z referenční skupiny 2 500 společností z celého světa (Dow Jones Global Index). Zároveň patří i do indexu DJSI STOXX, představujícího 174 společností ze 600 firem z referenčního indexu Dow Jones STOXX European. Výběr společností do DJSI vychází z analýzy dlouhodobého působení v oblasti ochrany životního prostředí, společenské odpovědnosti a firemního řízení, kterou vypracovává švýcarská agentura Sustainable Asset Management (SAM).

Působení skupiny AXA v oblasti společenské a sociální odpovědnosti, ochrany životního prostředí a firemního řízení pozitivně hodnotí celá řada organizací a AXA se obecně řadí nad průměr sektoru. Skupina je rovněž součástí dalších dvou významných indexů společensky odpovědných firem, a to FTSE4GOOD a ASPI Eurozone.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).