Hlavní navigace

AXA vyhlášena největší světovou pojišťovnou podle předepsaného pojistného

[Tisková zpráva] A.M. Best, ratingová a informační agentura s více než stoletou tradicí, která se obzvlášť zaměřuje na pojišťovnictví, publikovala svůj žebříček největších světových pojišťoven. AXA je největší světovou pojišťovnou podle předepsaného pojistného, podle objemu aktiv pod správou je na druhém místě.

Sdílet

Hodnocení 25 největších pojišťoven podle objemu aktiv a podle čistého předepsaného pojistného vychází z údajů získaných ze systému společnosti A.M. Best a dodatečných průzkumů. Základem byly finanční výsledky za rok 2009, protože pojišťovny z různých částí světa mají odlišné povinnosti a termíny pro podávání finančních zpráv. Výsledky se rovněž upravují s ohledem na různé měny a rozdíly v systémech výkaznictví.

AXA se na prvním místě umístila díky ročnímu předepsanému pojistnému ve výši 116,5 miliard dolarů, což je o 25 miliard více, než kolik předepsala druhá největší pojišťovna v této kategorii – Assicurazioni Generali. V žebříčku sestaveném na základě objemu aktiv pod správou se AXA umístila na druhém místě s 963 miliardami dolarů. První Japan Post Insurance spravovala aktiva o objemu 1,1 bilionu dolarů.

V žebříčku pětadvaceti největších pojišťoven podle hodnoty aktiv dominují evropské pojišťovny se třinácti zástupci, Asie a Severní Amerika pak mají každá po šesti. V žebříčku největších pojišťoven podle čistého předepsaného pojistného má Severní Amerika a Evropa shodně devět zástupců a Asie sedm.

Z hlediska zemí je v žebříčku největších pojišťoven podle hodnoty aktiv nejčastěji zastoupeno Japonsko se šesti zástupci, následují Spojené státy s pěti a Velká Británie se čtyřmi pojišťovnami. Spojené státy s devíti pojišťovnami mají největší zastoupení v žebříčku největších pojišťoven podle čistého předepsaného pojistného, následuje Japonsko s pěti a Francie, Německo a Velká Británie se dvěma zástupci.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).