Hlavní navigace

AXA pomáhá zachraňovat životy novorozenců

Gynekologicko-porodnická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze – U Apolináře – má ode dneška 12 nových přístrojů na monitorování dechu novorozenců. Přístroje byly dnes předány zástupcům nemocnice z rukou představitelů Nadace Křižovatka a finanční skupiny AXA. Jejich společný projekt si klade za cíl postupně vybavit české nemocnice přístroji „Babysense“, které jsou prevencí syndromu náhlého úmrtí novorozenců.

Sdílet

„Pravá příčina náhlého úmrtí novorozenců nebyla zatím odhalena. Je však jisté, že díky přístrojům „Babysense“, které monitorují dech novorozenců je možné děti ochránit. Jsme velice rádi, že se nám již spolu s Nadací Křižovatka podařilo vybavit několikero českých nemocnic těmito velice potřebnými přístroji, které mohou zachránit životy novorozenců a malých dětí,“ uvedl Marek Zeman, ředitel komunikace a PR finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Finanční skupina AXA spolupracuje s Nadací Křižovatka již od roku 1999. Společnými silami se jim již podařilo vybavit řadu českých nemocnic přístroji na monitorování dechu novorozenců a dětí do tří let. Právě u takto malých dětí je nejvyšší riziko nepravidelnosti dechu a jeho náhlého zastavení, které bez včasného odhalení může vést až k úmrtí. Proto pomáhají přístroje „Babysense“ zachraňovat dětské životy. Loni v červnu AXA spolu s Nadací Křižovatka předaly 10 přístrojů na monitoring dechu pražské Fakultní Thomayerově nemocnici.

Podpora charitativní činnosti je jednou z priorit finanční skupiny AXA. Vedle spolupráce s Nadací Křižovatka se podílí i na jiných projektech tohoto druhu. V České republice je již třetím rokem generálním partnerem projektu Světluška, který pomáhá nevidomým na jejich cestě k samostatnosti. AXA loni přispěla více než 2 miliony korun na úspěšnou realizaci aktivit v rámci tohoto projektu. Během června letošního roku se navíc zapojilo více než 30 zaměstnanců finanční skupiny AXA do dobrovolné pomoci právě na projektu Světluška. Dobrovolníci pomáhali stavět Kavárnu POTMĚ a starali se o děti se zrakovým či kombinovaným postižením. V roce 2007 začala AXA spolupracovat s Nadací Partnerství, když se stala generálním partnerem projektu Na Zelenou! Bezpečné cesty do škol. Cílem projektu je zvýšit bezpečnost dětí při cestách do školy a motivovat je k dojíždění na kole či docházení pěšky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).