Hlavní navigace

AXA Group za rok 2011 vykázala čistý zisk 4,3 miliardy eur

[Tisková zpráva] Světová finanční skupina AXA Group vyhlásila své hospodářské výsledky za rok 2011. Čistý zisk vzrostl o 49 % na 4,3 miliardy eur. Celkové příjmy mírně poklesly na 86,1 miliardy eur. Na valné hromadě akcionářů bude navržena stejná dividenda na akcii jako v loňském roce.

Sdílet

„Díky diverzifikaci našeho podnikání jsme navzdory složitým podmínkám na trhu dosáhli dobrých výsledků. Díky tomu navrhne vedení AXA Group dividendu ve výši 0,69 eur na akcii, tedy stejně jako v loňském roce,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group.

Zatímco v roce 2010 vykázala AXA Group čistý zisk 2,7 miliard eur, v roce 2011 jej zvýšila až na 4,3 miliardy eur. V tomto výsledku je započtena mimořádná redukce goodwillu ve výši 923 milionů eur, spojená s vývojem amerických dlouhodobých úrokových sazeb, a naopak i mimořádné zisky v celkové výši 2,3 miliardy eur, které souvisely s prodejem australských, novozélandských a kanadských podniků AXA Group.

Celkové příjmy poklesly v porovnání s rokem 2010 o 2 % a dosáhly 86,1 miliardy eur. Pokles o 4 % na 52,4 miliardy eur zaznamenaly příjmy z oblasti životního pojištění a spoření, naopak příjmy z majetkového pojištění vzrostly o 3,5 % na 27 miliard.

Finanční síla a stabilita AXA Group jsou na dobré úrovni – ukazatel platební schopnosti Solvency I vrostl meziročně o 6 procentních bodů na 188 %.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).