Hlavní navigace

ATRADIUS NACHÁZÍ V MAĎARSKU DALŠÍ MOŽNOSTI PRO ŘÍZENÍ ÚVĚRŮ

20. dubna 2005, Budapešť – Společnost Atradius, N. V., globální lídr v oblasti úvěrového pojištění a řízení úvěrů, vstoupila na maďarský trh. Atradius se domnívá, že další příležitosti obchodního růstu v Maďarsku lze stimulovat s využitím jejího jedinečného systému řízení úvěrů, který může malým, středním a velkým maďarským podnikům pomoci při zdokonalení řízení pohledávek a posilování zákaznické základny.

Sdílet

I když se oblastí úvěrového pojištění zabýváme již více než 75 let, je Atradius relativně novým jménem, řekl k tomu Dr. Thomas Langen, regionální ředitel pro Německo a střední a východní Evropu.

Nová společnost byla představena v lednu 2004 po sloučení společnosti NCM, vedoucí holandské úvěrové pojišťovny, a společnosti Gerling, druhé největší německé úvěrové pojišťovny, ke kterému došlo v roce 2001. Dnes Atradius patří se svým 25% podílem na trhu k předním světovým úvěrovým pojišťovnám.

Naše produkty zahrnují řešení úvěrového pojištění pro domácí i mezinárodní obchod a poskytují ochranu proti riziku neplnění od zákazníků na základě nesolventnosti nebo konkurzu podniku, proti politickému riziku i proti nevymahatelným pohledávkám. V roce 2004 jsme v Maďarsku pojistili transakce v hodnotě více než 1,4 miliard eur, dodává Dr. Thomas Langen.

Společnost Atradius zahájila svoji činnost v Maďarsku v roce 1996, kdy spolupracovala se společností AXA, a poté od roku 2003 spolupracovala se společností Signal Biztosító. V té době společnost Atradius podnikala pod jménem Gerling – Konzern Biztosítási Alkusz Kft. Svoji vlastní kancelář v Budapešti otevřela společnost Atradius v březnu 2005, kdy byl do funkce výkonného ředitele Atradius Hungary jmenován Balázs Vanek. Střední a východní Evropa je pro společnost Atradius klíčovým regionem, a to včetně Maďarska, které má třetí nejrozvinutější hospodářství ve střední Evropě.

Věříme, že existují významné možnosti posílení finančního postavení maďarských společností všech velikostí, zdůraznil Balázs Vanek. Poptávka po produktech úvěrového pojištění na ochranu proti zvyšujícímu se riziku nesolventnosti roste. S ohledem na rozšíření EU v loňském roce a na rozvoj příhraničních obchodních aktivit se čím dál více maďarských společností potýká s mnoha potížemi v rámci domácího obchodu i vývozu. Znalosti společnosti Atradius, týkající se domácích a mezinárodních trhů, mohou maďarským společnostem při řešení těchto potíží pomoci.

Úvěrové pojištění se ale netýká pouze placení pohledávek. Řízení úvěrového rizika je klíčovým prvkem úspěšného řízení rizik. Na základě informací o potenciálních rizikách může společnost Atradius pomoci maďarským společnostem při výběru podniků vhodných ke společnému obchodování. Díky rozsáhlé databázi informací společnosti Atradius o dodavatelích mohou ostatní společnosti znát vysoká rizika a zohledňovat je.

Počet případů nesolventnosti v Maďarsku neustále roste. Zatímco v roce 2000 bylo registrováno 5 605 insolventních společností, v roce 2004 to bylo 9 900 společností. Objem pojistného dosahoval v roce 2004 na maďarském trhu kolem 10 milionů eur, a nabízejí se zde i další příležitosti růstu. V porovnání se zeměmi západní Evropy je ale počet pojištěných společností stále nízký. Například v Německu využívá úvěrové pojištění 26 % společností, zatímco v Maďarsku jsou to pouze 2 – 3 %, doplnil Balázs Vanek.

Hlavním cílem společnosti Atradius je proto stimulovat obchodní růst v Maďarsku s využitím pomoci pro malé, střední a velké maďarské společnosti a zlepšit řízení jejich úvěrových rizik. Navíc chceme v Maďarsku získat pozici vedoucí úvěrové pojišťovny, dodal Balázs Vanek k plánům společnosti.

O společnosti Atradius:

Atradius je vedoucí světovou úvěrovou pojišťovnou, s celkovým obratem 1,3 miliardy eur a s 25procentním podílem na světovém trhu. Každoročně pojišťuje světový obchod proti riziku neplacení ve výši přibližně 300 miliard eur a poskytuje komplexní služby zahrnující převod rizik, financování a řízení obchodních pohledávek.

Atradius má s přibližně 3 600 zaměstnanci a více než 90 pobočkami ve 40 zemích přístup k úvěrovým informacím o 45 milionech společností po celém světě a denně činí 10 000 rozhodnutí o úvěrových limitech. Podle Standard & Poor’s je společnost Atradius hodnocena „A“ (stabilní perspektiva) a podle Moody’s je hodnocena „A2“ (stabilní perspektiva). Jejími většinovými vlastníky jsou Swiss Re a Deutsche Bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).