Hlavní navigace

Assistance2 – pomoc na cestách

Užitečným pomocníkem motoristů v nouzi může být pojištění právní asistence jejich vozidla. Assistance2 je vhodným doplňkem každého pojištění motorového vozidla a malá červená kartička může přinést klid a jistotu na cestách doma i v zahraničí. Řidičům v nouzi poskytne asistenční služba Axa Assistance profesionální pomoc a podporu. Řidiči takovou službu ocení, zejména v situacích, které se mohou jevit zdánlivě až bezvýchodné.

Sdílet

Tři úrovně programů Assistance2 se liší v rozsahu služeb a ve výši finančního plnění za jednotlivé služby. Vždy však obsahují telefonickou službu právních informací. Jde o poskytnutí právních informací i praktických rad klientům v urgentních situacích nebo v rámci prevence sporů vzniklých při provozování motorového vozidla.

Příklad: Paní Eva J. z Břeclavi požádala o radu, jak má postupovat při prodeji vozidla. Právník asistenční služby jí poskytl komplexní informace o postupu a všech úkonech, zaslal jí formulář potřebný pro odhlášení vozidla z registru a vzor smlouvy pro prodej jejího vozu. Současně jí poskytl adresu a úřadu, kde může vozidlo odhlásit.

Součástí balíčku Assistance2 mohou být dále administrativní asistenční služby, které pojištěncům umožňují využít odbornou pomoc při řešení jejich problémů ve vztahů s úřady, institucemi a poskytovateli služeb v administrativní a právní oblasti.

Příklad: Pana Jiřího K. z Liberce kontrolovali rakouští policisté. Když zjistili, že má neplatnou zelenou kartu, zadrželi ho a žádali uhrazení pokuty. Pan K. nehovoří cizím jazykem, a proto požádal o pomoc Axa Assistance. Za pana K. jednal právník asistenční služby. Asistenční služba si od jeho pojišťovny vyžádala platnou zelenou kartu, kterou do 30 minut faxovala na policejní stanici. Policie pana K. propustila a dokonce upustila od uložení pokuty.

Třetí a nejvyšší úrovní každého programu jsou služby právní asistence. V závislosti na typu programu asistenční služba zajistí, popřípadě i uhradí právní zastoupení, vyhotovení znaleckého posudku, služby tlumočníka nebo exekutora. Uhradí i soudní výdaje, poplatky a náklady na výdaje protistrany, pokud je klient musí uhradit.

Příklad: Pan František Š. z Pardubic srazil silně opilého chodce. Ten utrpěl komplikované zranění s dobou léčení nad 6 týdnů. Proti panu Š. bylo zahájeno trestní řízení pro ublížení na zdraví. Státní zástupce navrhl odnětí svobody na 2 roky nepodmíněně. Asistenční služba zajistila panu Š. obhájce a uhradila náklady právního zastoupení. Obhájce prokázal spoluzavinění chodce a soud vyměřil panu Š nízký trest, jehož výkon byl navíc podmíněně odložen.

Axa Assistance nabízí i další asistenční produkty, například v rámci cestovního pojištění, pojištění cestovních kanceláří proti úpadku, a asistence pro zahraniční pracovníky. Nabízí rovněž technickou asistenci pro motorová vozidla, kamiony a autobusy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).