Hlavní navigace

Asociace Visa uvedla do provozu webovou stránku věnovanou paralympijským hrám v Athénách 2004

Praha, 29. srpna 2003 – Do zahájení letních paralympijských her v Athénách 2004 zbývá už jen rok a asociace Visa International znovu spustila svou oficiální paralympijskou webovou stránku www.visaparalympics.com.

Sdílet

Stránka byla navržena tak, aby splňovala požadavky tělesně postižených uživatelů a je to jedna z mála internetových stránek sponzorovaných mezinárodní společností, jež odpovídá směrnicím organizace World Wide Web Consortium pro vytváření stránek určených pro postižené (Web Accessibility Initiative). Stránka rovněž obdržela certifikaci od Americké národní federace nevidomých (NFB), největší americké členské organizace pro ochranu práv nevidomých.

Produkty a služby poskytované společností Visa byly vždy určeny všem a naše paralympijská stránka umožňuje oslovit i postižené lidi a jejich rodiny způsobem, jenž je velice praktický, uvedl Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku asociace Visa International.

Marc Maurer, prezident Americké národní federace nevidomých k tomu dodává: S potěšením udělujeme paralympijské webové stránce Visa naši certifikaci bezbariérového přístupu k internetu, a to proto, že stránka skutečně umožňuje přístup i nevidomým občanům. Doufáme, že příkladu společnosti Visa budou následovat i ostatní organizace a firmy a také ony budou vytvářet bezbariérové stránky.

Rozsáhlý průzkum ukázal, co by uživatel mohl od stránky požadovat a co by jej inspirovalo k tomu, aby se na stránku vracel. Přístupnost a použitelnost stránky byla důkladně otestována v reálných podmínkách. Stránka byla poté navržena takto:

  • Nevidomým uživatelům pomáhá čtečka displeje, jež překládá text a obrázky na stránce do audio podoby
  • Zrakově postižení uživatelé mohou použít zvláštní rozhraní s většími písmeny a zvýrazněnými barvami, které maximalizují kontrast a čitelnost
  • Obrázky a animace nejsou rušivé ani nekomplikují zaostření
  • Počet prvků, na které se dá klikat, je omezen na minimum, aby lidé, kteří mají problémy s pohybem, nebyli pro navigaci po stránce omezeni na časté používání myši
  • Sluchově postižení mají možnost si zvukovou podobu stránky prohlédnout v textové podobě

Miloslav Kozler dále vysvětluje: Domníváme se, že internetová stránka je nejlepší způsob, jak oslovit komunitu postižených a zprostředkovat jim hlavní poselství paralympijských her.

Stránka obsahuje speciální nabídky, včetně nabídek zájezdů, jež berou ohled na potřeby postižených, profily paralympioniků, elektronické pohlednice a odkazy na další internetové zdroje pro ty, kdo se zajímají o otázky spojené s postiženými lidmi. S blížící se sportovní událostí bude stránka aktualizována o nové informace a služby.

Visa je oficiální platební službou a jedinou kartou akceptovanou na Paralympijských hrách v Athénách roku 2004 – prvních letních paralympijských hrách sponzorovaných společností Visa – a ke zdárnému průběhu her poskytla své technologie, zkušenosti i pracovníky. Paralympijské hry se budou konat od 17. do 28. září příštího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).