Hlavní navigace

Analytický tým České spořitelny výrazně posílil

Počátkem dubna se analytický tým České spořitelny rozšířil o dvě významné posily. Na pozici makroekonomky pro Střední Evropu nastoupila paní Mária Fehérová a na místo akciového analytika pro ČR přišel pan Jakub Židoň.

Sdílet

„Mým cílem je budovat a udržovat nejkvalitnější privátní analytický tým v České republice. Chceme poskytovat ekonomické analýzy v Londýnské kvalitě, ale s využitím specifických lokálních znalostí. Jsem přesvědčen o tom, že nástup nových kolegů jde tímto směrem,“ řekl hlavní ekonom České spořitelny a ředitel Ekonomických a strategických analýz banky, pan Viktor Kotlán.

Mária Fehérová (25) vystudovala Matematicko fyzikální fakultu Komenského univerzity v Bratislavě se zaměřením na ekonomii a finanční matematiku. Pracovala ve Slovenské spořitelně na různých analytických pozicích, naposledy jako Senior Analytik v oblasti úrokových sazeb, měnových kurzů a makroekonomiky. Ve volném čase ráda cestuje, chodí po horách, čte a hraje bowling.

Jakub Židoň (23) přišel po studiu na Vysoké školy ekonomické se zaměřením na hospodářskou politiku a finance. Před nástupem do České spořitelny pracoval několik let jako akciový analytik pro investiční banku Creditanstalt – Investment Banking (CA IB). Má zkušenosti v analýze a oceňování akcií a s interakcí s mezinárodní klientelou. Ve volném čase rád provozuje jakýkoli sport, hlavně pak fotbal, který hraje již 17 let.

Analytický tým ČS má nyní 7 členů. Věnují se analýzám z oblasti makroekonomiky ČR a makroekonomiky zemí střední Evropy, analyzují trhy s cennými papíry i vývoj měnových kurzů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).