Hlavní navigace

Analytici RZB: Mistrovství světa vyhraje Španělsko

[Tisková zpráva] Podle prognóz analytiků Raiffeisen Zentralbank (RZB) vyhrají nastávající mistrovství světa ve fotbale Španělé. Dobré šance na úspěch mají rovněž Německo a Anglie, tvrdí studie s tím, že Slovensko se ze základní skupiny probojuje do osmifinále.

Sdílet

Analytici Raiffeisen Zentralbank (RZB) se na blížící se mistrovství světa ve fotbale podívali z analytického pohledu. Při stanovování šancí jednotlivých týmů vzal tým v úvahu ekonomické modely založené např. na hodnotě jednotlivých fotbalistů, výsledcích kvalifikace či podpoře fanoušků, zahrnul však i subjektivní pocity či předpokládané počasí v Jižní Africe. „Počasí bude hrát velkou roli, na jižní polokouli je zima a některé zápasy se hrají v nadmořské výšce 1700 metrů. To odpovídá počasí v rakouských Alpách,“ uvedl hlavní ekonom RZB Peter Brezinschek. A jak podle této prognózy šampionát skončí?

Největší šanci stát se mistry světa mají Španělé, kteří mají 16% šanci na vítězství. Velkou pravděpodobnost úspěchu přisoudila RZB i Němcům či Angličanům. „Podle našich prognóz je 85% pravděpodobnost, že zvítězí někdo ze sedmičky favoritů: kromě výše zmíněných tří týmů sem počítáme i Brazílii, Itálii, Holandsko a Francii,“ uvedl Peter Brezinschek. Studie vzala v úvahu i los šampionátu, podle této prognózy by se Španělé měli střetnout s Němci v semifinále a ve finále porazit Anglii výsledkem 2:0.

Slováci, kteří v kvalifikaci předčili české fotbalisty, by podle prognózy měli ze skupiny postoupit a vypadnout v osmifinále s Holandskem.

„Tato prognóza má především vyvolat úsměv a vzbudit vášnivé debaty. Chceme ale také ukázat, že vědecká práce a sport se dají kombinovat,“ uzavřel Brezinschek.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).