Hlavní navigace

Allianz rozšiřuje nabídku investičních fondů

Praha, 12. 3. 2006. Dnešním dnem Allianz pojišťovna otevírá dva nové investiční fondy, do kterých mohou klienti Allianz investičního životního pojištění vložit své prostředky. Výhodou nových Allianz fondů je, že vedle možnosti investovat na nejrozvinutějších světových finančních trzích zároveň omezují případný negativní vliv změn devizového kurzu české koruny vůči zahraničním měnám.

Sdílet

Allianz akciový fond – FIX je čistě akciový fond investující do nejkvalitnějších akcií a akciových fondů po celém světě. Investiční měnou je EUR, USD a CZK.

Allianz smíšený fond – FIX investuje do vybraných podílových fondů, akcií i dluhopisů veřejně obchodovaných společností po celém světě. Investiční měnou je EUR, USD a CZK.

V rámci investičního životního pojištění mohli klienti Allianz pojišťovny doposud investovat do tří investičních fondů:

  • DLUHOPISOVÝ FOND investuje na českém dluhopisovém trhu a jako jediný je denominován v domácí měně, tedy v české koruně. Od založení zhodnotil prostředky o 7, 28 %.
  • SMÍŠENÝ FOND je globálním fondem, investuje na celém světě a jeho investiční měnou je Euro. Od založení zhodnotil prostředky o 6, 04 %.
  • AKCIOVÝ FOND je fondem, který investuje v Eurozóně a rovněž je denominován v Euru. Od založení zhodnotil prostředky o 7, 12 %.

Klienti mohou rozložení investice mezi jednotlivé fondy kdykoli měnit, svou investici si mohou kdykoliv přesunout do jiného fondu, 1 x ročně dokonce zdarma. V dalších letech se při nevyužití této možnosti kredity načítají.

Investiční pojištění je moderní pojistný produkt sdružující výhody pojištění a investování finančních prostředků. Klient může aktivně rozhodovat o umístění finančních prostředků, a tím ovlivňovat výši kapitálové hodnoty pojistné smlouvy. Ve světě tvoří investiční pojištění okolo 80 % všech uzavřených smluv životního pojištění.

Allianz pojišťovna nabízí ucelenou řadu investičního životního pojištění, která zahrnuje důchodové investiční pojištění RENTINVEST, STUDENTINVEST, který je určen pro děti a mladé lidi ve věku od narození do 25 let a nově také GLOBALINVEST, který je velmi variabilní a v jedné pojistné smlouvě může krýt širokou škálu rizik. Produkt investičního pojištění je určen těm klientům, kteří dávají přednost větší flexibilitě a uplatnění vlastního vlivu na vývoj pojištění, naopak ti, kteří dávají přednost jistotě a stabilitě, sáhnou po klasickém smíšeném životním pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).