Hlavní navigace

Allianz pojišťovna už eviduje škody za 117 milionů korun, výjimkou nejsou ani vykradená auta, která motoristé opustili v závějích

[Tisková zpráva] Ačkoliv zima ještě oficiálně nenastala, účet za nehody na sněhem pokrytých silnicích, který vystavují motoristé pojišťovnám, od konce listopadu nestále stoupá.

Sdílet

Allianz pojišťovna jim bude vyplácet už 117 milionů korun, což je o 25 procent více, než za stejné období loňského roku. Více než 61 milionů půjde z účtu povinného ručení a přes 55 milionů korun dostanou od Allianz motoristé, kteří s ní uzavřeli havarijní pojištění. Tato čísla však bezpochyby v následujících dnech ještě vzrostou.

Nejvíce škod eviduje Allianz pojišťovna v Praze (35 milionů Kč) a ve středních Čechách (17,6 milionů Kč). Následují kraje Moravskoslezský (10 milionů Kč) a Jihomoravský (9,4 milionů Kč). Průměrná škoda se pohybuje kolem 40 tisíc korun a často jde o nehody, které si bez problémů a zcela v souladu s vyhláškou dokáží vyřešit samotní řidiči. Policii k nim tedy volat nemusí, pouze do pojišťovny pošlou vyplněný Euroformulář (záznam o dopravní nehodě).

Informace o nehodě mohou motoristé vyplnit jak do Euroformuláře, tak i na jakýkoliv papír. Euroformulář je praktičtější, protože obsahuje předepsané kolonky pro povinné údaje, bez kterých by pojišťovna nemohla škodu zlikvidovat. A protože málokdo má po nehodě nervy jako dráty a ve stresu pak může nějaké informace zapomenout napsat, je v zájmu všech motoristů, aby s sebou tyto tiskopisy vozili. Každý z šoférů si pak nechá jednu kopii Euroformuláře.

Allianz pojišťovna už také zaznamenala několik kuriózní případů, které se vymykaly běžným zimním pojistným událostem. Šlo například o vyprošťování zapadlého šoféra, kterému se naštěstí po smyku s automobilem vůbec nic nestalo. Přijel mu na  pomoc jeho soused, zapřáhli vozidlo za lano a při jeho vytahování zpět na silnici mu zničili celou pravou stranu. Nevšimli si totiž zavátého svodidla…

Výjimkou nejsou ani krádeže z automobilů, zaparkovaných ve sněhu a nebo dokonce uvízlých na komunikacích. V takovém případě už ale k vyřízení pojistné události nestačí Euroformulář. Podmínkou je především havarijní pojištění a policejní protokol.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).