Hlavní navigace

Aktiva Penzijního fondu České pojišťovny překonala hranici 50 miliard korun

[Tisková zpráva] Aktiva Penzijního fondu České pojišťovny, jedné z největších společností Generali PPF Holdingu, se na konci roku 2009 přehoupla přes hranici 50 miliard Kč.

Sdílet

K poslednímu dni minulého roku činil objem spravovaných prostředků 51,4 miliard korun a v meziročním srovnání tak vzrostl o celých 14,7 %. PFČP tak nadále potvrzuje svoji vedoucí pozici na trhu jako nejsilnější z tuzemských penzijních fondů.

Výrazné zvýšení úspor našich klientů je dalším důkazem, že čeští občané cítí stále silněji potřebu spoření na soukromou penzi a nechtějí se spoléhat jen na chátrající státní rozpočet, řekl Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny.

Klíčovými důvody růstu aktiv bylo zvyšování objemu klientských vkladů a spoření firem pro zaměstnance. Navzdory stále trvající hospodářské recesi, PFČP dokázal přesvědčit spořící zákazníky o narůstající důležitosti zabezpečení se na stáří. Neméně důležitým faktorem stojícím za růstem aktiv byl závěr roku a s ním související daňové odpočty. Poměrně vysoká část klientské základny využila možnosti mimořádného navýšení úložky za účelem získání daňových výhod.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).