Hlavní navigace

Akciový trh RM-SYSTÉM se rozšíří o nové akcie

Na RM-SYSTÉM vstupují akcie velkých světoznámých firem.

Sdílet

Akciový trh RM-SYSTÉM se rozšíří o akcie společnosti Intel

Rozvoj českého akciového trhu RM-SYSTÉM zvyšuje své tempo. V pondělí 25.2.2008 se rozšíří o akcie společnosti Intel Corporation, světové jedničky ve výrobě mikroprocesorů. Obchodovaní s akciemi Intel bude dostupné téměř pro každého a bude probíhat v českých korunách bez nutnosti konverze na zahraniční měnu.

Jiří Vodička, člen představenstva RM-SYSTÉM, a.s. a ředitel pro strategii a marketing, doplňuje: „Akcie Intel (ticker INTC) budou zařazeny do elitního segmentu EasyClick při velikosti lotu ve výši sto akcií. Obchodovat je možné však i standardním způsobem po jednotlivých kusech. Předpokládáme zahájení obchodování při cenách okolo 350 Kč za akcii. Likvidita bude jako u většiny akcií v EasyClick zajištěna ze strany tvůrce trhu, který průběžně doplňuje nabídku a poptávku“.

Společnost Intel Corporation se zabývá převážně výrobou polovodičových čipů jako jsou Intel Core 2 či technologie Intel Centrino a dále vývojem vyspělých integrovaných digitálních technologií pro počítače a komunikační sektor.

Pavel Svoboda, PR manager společnosti Intel pro střední a východní Evropu k tomu poznamenal: „Možnost nákupu akcií společnosti Intel prostřednictvím RM-SYSTÉMu je velmi dobrá zpráva pro individuální investory v České republice Společnost Intel patří mezi nejvýznamější hráče technologického sektoru. Například provozní zisk za rok 2007 činil 8,2 miliard dolarů, což představuje meziroční navýšení o 45 procent.“

V posledních měsících uvedla společnost Intel na trh 32 mikroprocesorů vyráběných průlomovým 45nm procesem s technologií postavenou na bázi Hafnia „high-k metal gate“ a posílila tak vedoucí postavení společnosti v oblasti energeticky úsporných procesorů. Nástup 45nm technologie společnosti Intel byl nejrychlejším v dějinách firmy. Do budoucna plánuje Intel zachovat svoji úspěšnou strategii, kdy vždy jeden rok mění architekturu čipů a další rok přechází na novou výrobní technologii. Dalším milníkem tak bude ve 2. polovině roku uvedení architektury Nehalem a v roce 2009 pak přechod na 32nm výrobní technologii.

Akcie Volkswagen, vlastníka Škoda Auto, vstupují na český akciový trh RM SYSTÉM

S akciemi Volkswagen se začne od 25.2.2008 obcho­dovat na českém akciovém trhu RM-SYSTÉM (RM-S). Češi mají nyní možnost stát se spoluvlastníkem největšího výrobce aut v Evropě a vlastníka Škoda Auto, firmy s největšími tržbami v Česku.

Jiří Vodička, člen představenstva RM-SYSTÉM, a.s. a ředitel pro strategii a marketing, doplňuje: „Rozšíření RM-S o akcie Volkswagen, jehož součástí je Škoda Auto, bylo naším cílem zejména z důvodů mimořádného významu aktivit celé skupiny Volkswagen v Česku. Akcie automobilky se nyní mohou stát zajímavou nadstandardní výbavou řidičů v Česku.“

Skupina Volkswagen je složena z osmi značek ze šesti evropských krajin: Volkswagen, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT, Škoda a Volkswagen Commercial Vehicles. Vyrábí vozy různého typu, od malých aut přes luxusní vozidla až po autobusy a těžké nákladní vozy. Kromě divize automobilů je její součástí také divize Finančních služeb.

Ročně vyrobí celá skupina více než 5 milionů aut (v r. 2006 5,734 a v 2005 5,243 milionů kusů). Na celosvětovém trhu osobních aut činí její podíl cca 9,7%, v Evropě je to zhruba 20%.

Akcie Microsoft budou obchodovány na akciovém trhu RM SYSTÉM

Český akciový trh RM-SYSTÉM se od pondělí 25.2.2008 rozroste o akcie světového lídra v poskytování softwaru, společnosti Microsoft. Každému investorovi, bez ohledu na jeho velikost, budou akcie dostupné a získá možnost stát se spolumajitelem největšího poskytovatele softwaru na světě.

Akcie Microsoft se budou na RM-Systému obchodovat v českých korunách a budou snadno dostupné jako tradiční české akcie. V segmentu EasyClick je velikost lotu Microsoft ve výši sto akcií. RM-Systém očekává zahájení obchodování na cenové hladině 490 korun za akcii. Objem lotu Microsoft v EasyClick představuje přibližně 50 tisíc Kč. Poplatky jsou ve výši 0,39 % z objemu obchodu a při nákupu nebo prodeji akcií Microsoft v objemu jednoho lotu Kč činí 195 Kč.

Investoři mohou na RM-S obchodovat akcie Microsoft i standardním způsobem po jednotlivých kusech a budou tak mít možnost koupit i jedinou akcii. Likvidita akcií Microsoft je zajištěna tvůrcem trhu, který průběžně doplňuje nabídku akcií k prodeji a poptávku k nákupu. Investoři budou mít jistotu, že v každý okamžik mohou akcie nakoupit nebo prodat.

Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál. Česká pobočka společnosti Microsoft Corporation zahájila svoji činnost v roce 1992. Od října roku 2007 ji vede Jane Gilson.

Jiří Vodička, člen představenstva RM-SYSTÉM, a.s. a ředitel pro strategii a marketing, k tomu poznamenal: „ On-line obchodování s akciemi je dnes možné realizovat také díky software od Microsoft. Jsme velice potěšení, že i malí a střední investoři v Česku se mohou snadno stát akcionáři Microsoftu a pařit do skupiny lidí jako je Bill Gates.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).