Hlavní navigace

Akcionáři ČSA rozhodli o vyčlenění Cargo terminálu a Cateringu do dceřiných společností

Mimořádná valná hromada Českých aerolinií (ČSA) dnes rozhodla o vyčlenění Cargo terminálu a Cateringu do samostatných dceřiných společností. Nově vzniklé společnosti Air Cargo Terminal a.s. a Air Czech Catering a.s. budou zatím stoprocentně vlastněny Českými aeroliniemi. Vyčleněním společností do dceřinných firem mimořádná valná hromada učinila první krok k uvažovanému odprodeji obou společností. Ten se ale uskuteční jen v případě, že nabídky budou pro ČSA výhodné.

Sdílet

Odprodej Cargo terminálu a Cateringu je součástí navrhovaných kroků restrukturali­začního plánu společnosti, který by měl společnost stabilizovat a dovést ji k zisku. Předběžné nabídky zájemců o Catering ČSA obdržely 12. ledna. Nabídky na Cargo terminál společnost očekává koncem ledna. U obou společností bude následovat vyhodnocení nabídek a užší výběr firem, kterým bude umožněno provedení Due dilligence. Počátkem dubna se očekávají závazné cenové nabídky. Realizace odprodeje se předpokládá do poloviny letošního roku.

ČSA Cargo v současnosti zajišťuje leteckou přepravu nákladu na pravidelných a charterových linkách ČSA, a také provoz jednoho z nejmodernějších cargo terminálů v Evropě na letišti Praha-Ruzyně. Do nově vzniklé společnosti Air Cargo Terminal přejde kompletně činnost cargo handlingu letadel včetně objektu terminálu. I nadále budou však ČSA zajišťovat leteckou přepravu zboží a pošty na svých pravidelných a charterových linkách.

ČSA Catering zajišťuje výrobu jídel a jejich dodávku na palubu letadel ČSA i jiných leteckých společností. Veškerá činnost včetně zrekonstruovaného objektu výroby jídel v areálu pražského letiště přejde do nové společnosti Air Czech Catering. Obě nové firmy převezmou také současné zaměstnance ČSA v cateringovém a cargo provozu. Jde zhruba o 500 pracovníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).