Hlavní navigace

Akcie Radiokomunikací v zájmu investorů

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 30. 6. do 4. 7. 2003.

Sdílet

Zprávou, která měla v tomto týdnu významný vliv na obchodování na kapitálovém trhu, je oznámení majoritního vlastníka Českých radiokomunikací společnosti BIVIDEON o záměru realizace nabídky převzetí akcií Českých radiokomunikací za cenu 245 Kč.

Cena uvedených akcií se po zveřejnění této zprávy přiblížila hladině o dvě procenta vyšší než je cena navržená společností Bivideon. Tedy na cenovou hladinu, kterou by musela ze zákona mít případná konkurenční nabídka převzetí. Celkově akcie Českých radiokomunikací v průběhu týdne posílily o 10,9 %, když se poslední obchod tohoto týdne uskutečnil za cenu 248,20 Kč.

V tomto týdnu si dobře vedly akcie Komerční banky, která vyplatí svým akcionářům dividendu ve výši 40 Kč na akcii. Rozhodným dnem pro výplatu dividendy je 19.7.2003 a akcie této banky posílily o 10,4 % na závěrečný kurz 2015,70 Kč.

Dle očekávání klesla hodnota akcií ČESKÉHO TELECOMU, které se od pondělí obchodovaly již bez nároku na dividendu. Cena akcií tohoto telekomunikačního operátora se v závěru týdne ustálila na hodnotě 275 Kč a oslabila tak o 16,7 %.

Z ostatních cenných papírů nepotěšily své akcionáře akcie Sokolovské uhelné, které ztratily 3,2 % ze své hodnoty. Další z akcií, které oslabily jsou Jihočeské papírny Větřní Kč, jejich závěrečný kurz 20 Kč je oproti předcházejícímu týdnu o 13 % nižší.

Vyjádřeno hodnotou indexu PK 30 ceny akcii v tomto týdnu klesaly. Konečná hodnota indexu 791 bodů v mezi týdenním srovnání poklesla o 2,4 %.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).