Hlavní navigace

AEGON věnoval na pomoc diabetickým dětem 155 tisíc Kč

AEGON společně se svými zaměstnanci uspořádal sbírku, jejíž výtěžek byl věnován na podporu činnosti Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí. Vladimír Bezděk, generální ředitel AEGON Česká republika, tento týden slavnostně předal šek na 155 tisíc Kč předsedovi sdružení, Judr. Václavu Letochovi.

Sdílet

Princip sbírky byl postaven na přímém zapojení zaměstnanců pojišťovny a penzijního fondu AEGON. Sami zaměstnanci přispívali od 11. prosince do 19. prosince loňského roku na konto sdružení. Celková částka, kterou nasbírali, byla přes 14 tis. Kč a AEGON pak k této částce přidal desetinásobek, takže celková výše vybraných peněz činí 155 tisíc Kč.

V roce 2008 jsme na trh uvedli speciální pojištění pro diabetiky. Díky tomu jsme se blíže seznámili s těžkostmi, kterým čelí diabetici. Život s touto nemocí pro ně představuje řadu omezení a praktických problémů, které musí zvládnout, ať už se jedná o vysoké nároky na zdravý životní styl či drahý zdravotní materiál. Rozhodli jsme se tedy věnovat naši pomoc dětským diabetikům a jejich rodinám a vybrali si za partnera Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí, vysvětluje Vladimír Bezděk, generální ředitel AEGON Česká republika.

Suma veškerých příspěvků bude použita na podporu ediční činnosti sdružení. Sdružení vydává publikace, které dostává ve spolupráci s diabetologickými ordinacemi každá rodina dítěte, u něhož je nově diagnostikován diabetes. Pomáhá tak těmto rodinám překonávat to nejsložitější období, než se naučí s diabetem žít.

Věřím, že touto sbírkou naše spolupráce se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí nekončí. Sdružení se věnuje řadě dalších zajímavých aktivit, např. organizuje tábory pro diabetické děti, které určitě stojí za pozornost, dodává Vladimír Bezděk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).