Hlavní navigace

Advent International kupuje společnost CCS

Dublin/Praha 22. srpna 2005 – CCS Českou společnost pro platební karty a.s. (CCS) odkoupila od fondů řízených firmou JPMorgan Asset Management a od zakládajících akcionářů společnost Advent International.

Sdílet

CCS je v České republice s platebními terminály v téměř 100 % čerpacích stanic přední firmou v oblasti vydávání platebních karet na nákup pohonných hmot a zpracování souvisejících plateb včetně doplňkových služeb pro firemní vozové parky. Na Slovensku patří společnosti CCS druhá příčka na žebříčku vydavatelů platebních karet. K zákazníkům CCS patří zejména velké společnosti, vládní úřady a provozovatelé vozových parků. Navíc poskytuje CCS ve vlastním systému rovněž služby v oblasti sběru a analýzy provozních dat pro řízení a kontrolu nákladů na cestovné a provoz firemních vozidel.

CCS se nyní dostává do pozice, kdy může výrazně rozšířit nabídku služeb i působnost v regionu, uvedl k akvizici ředitel Adventu Chris Mruck, který zasedne v představenstvu CCS spolu Istvanem Szokem a Tamasem Nagyem a dalšími dvěma experty z odvětví. Poskytování moderních odborných služeb je ve střední Evropě stále v plenkách. CCS jako dobře řízená a zisková firma získala akvizicí šanci dobře uspět v mezinárodním měřítku v segmentu, v němž v USA dominují firmy Wright Express a Fleetcor, ve Velké Británii firma PPH Arval a v Německu společnost UTA, uvedl Mruck. Transakce představuje první obchod pro náš nový kapitálový fond v České republice a na Slovensku. V ČR této transakci předcházel nedávný prodej firmy Oscar Mobil společnosti Vodafone, dodal Mruck.

Od spolupráce s Adventem si slibuji především zvýšení výkonnosti firmy a její transformaci na předního středoevropského vydavatele platebních karet pro nákup PHM a zpracovatele provozních dat, uvedl Patrik Daďa, generální ředitel CCS.

CCS je se svými 200 zaměstnanci největším zákazníkem všech distributorů pohonných hmot v ČR. Dále má CCS pověst technologicky pokrokové firmy, která jako první ve střední a východní Evropě zavedla čipové karty. S podporou Advent International se CCS nyní soustředí nejen na vývoj nových produktů a služeb, ale také na rozvoj zákaznické sítě, včetně segmentu menších a středních firem, a na expanzi do dalších zemí v regionu.

Společnost Advent International investuje v oblasti střední Evropy již od roku 1994. Letos se jí podařilo pro investice v oblasti střední a východní Evropy založit již třetí fond o rozsahu 330 milionů eur. K významným investicím Adventu patřil v ČR Oskar Mobil, přední operátor mobilních sítí, kterého získala TIW, v Turecku společnost Intercity – přední provozovatel vozových parků, v Bulharsku BTC – alternativní operátor pevných linek, a dále Synergon, maďarský poskytovatel IT služeb, který byl uveden na burzu v Budapešti. Advent byl rovněž jedním z prvních investorů do společnosti EUNet spravující síť bankomatů v regionu.

Akviziční úvěr pro transakci poskytuje Bank Austria Creditanstalt. Právním poradcem Advent International pro tuto akvizici je firma CMS Cameron McKenna, finanční a účetní poradenství poskytuje Pricewaterhou­seCoopers a průmyslovým poradcem je firma The Lafferty Group.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).