Hlavní navigace

8 z 10 řidičů má zkušenosti s vjetím do výtluku ve vozovce

[Tisková zpráva] Podle ankety DIRECT Pojišťovny si 60 % oslovených řidičů myslí, že tuzemské silnice jsou v horším stavu než minulý rok a výmolů je čím dál více.

Sdílet

V souvislosti s najetím do výmolu se řidiči nejčastěji obávají rizika proražení pneumatiky či jiného poškození vozidla (54 %). Dalších 27 % oslovených se obává vzniku dopravní nehody. Z ankety, kterou DIRECT Pojišťovna uskutečnila koncem ledna, vyplývá, že 4 z 10 řidičů by požadovaly případnou náhradu škody na vozidle po správci komunikace. Případné škody způsobené najetím do výmolu kryje havarijní pojištění DIRECT Pojištění.

„Osobní zkušenost s vjetím do výmolu má 84 % majitelů řidičského oprávnění. V praxi má motorista šanci na úhradu škody od správce komunikace velmi malou, vymoci likvidaci škody bývá velmi obtížné. Je nutné co nejlépe zdokumentovat okolnosti události, nejlépe za asistence policie, a poté dokázat, že byla přizpůsobena rychlost jízdy stavu vozovky,“ říká Pavel Hašek, manažer technické likvidace pojistných událostí DIRECT Pojišťovny. „Bezproblémovým řešením škod, které způsobily výmoly, je sjednané havarijní pojištění, z kterého může motorista výše uvedené škody uplatnit,“ dodává Pavel Hašek.

Čtvrtina řidičů v anketě DIRECT Pojišťovny uvedla, že by si případnou škodu na svém voze opravila na své náklady. Třetina oslovených má sjednáno havarijní pojištění, a proto by se dožadovala náhrady škody od pojišťovny.

Najetí do výmolu v praxi způsobuje poškození pneumatiky společně s disky nebo dalšími podvozkovými částmi vozidla, a takové škody havarijní pojištění pokrývá. Další výhodou havarijního pojištění je, že jsou v něm zahrnuty asistenční služby, které řidiči pomohou vyřešit složitou situaci.

Havarijní pojištění u DIRECT Pojišťovny

Stejně jako povinné ručení lze i havarijní pojištění u DIRECT Pojišťovny sjednat pomocí přímých kanálů, tedy za 7 minut na internetových stránkách www.direct.cz nebo na telefonu 221 221 221. Všichni klienti získají nadstandardní asistenční služby již v ceně pojistného. Za každých 12 měsíců beze škod nabíhá klientovi sleva 5 % z pojistného. U havarijního pojištění DIRECT auto MAXI je při krádeži vozidla automaticky zdarma kryta i dětská autosedačka.

Anketa DIRECT Pojišťovny byla provedena v polovině ledna 2011 na vzorku 400 řidičů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).