20. září 2001 - Den dobré vůle

Sdílet

ČSOB – partner Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Československé obchodní bance není lhostejné, z jakých podmínek vychází a v jakém prostředí pracuje – cítí vůči společnosti významnou odpovědnost. Významnou měrou se proto podílí na společensky prospěšných aktivitách a prokazuje tak svou sociální odpovědnost ke společnosti v níž žije a kterou svými službami obsluhuje. Proto vytváří svůj dlouhodobý sponzorský program, ve kterém podporuje především kulturu, vzdělání, charitu a sport mládeže.

Spolupráce s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové se úspěšně rozvíjí již od roku 1995. ČSOB byla u samotného vzniku nového projektu VDV „Fondu vzdělání“. Tento fond je určen na podporu zdravotně postižených nebo sociálně handicapovaných mladých lidi a pomáhá jim na jejich cestě za vzděláním. Fond v letošním roce podporuje více než 60 talentovaných studentů, kteří by jinak díky nepříznivým okolnostem měli přístup ke studiu odepřen.

Již v loňském roce se ČSOB navíc zapojila i do projektu Cena Olgy Havlové. Jeho posláním je seznámit veřejnost s morálně silnými osobnostmi – lidmi, kteří i přes nepřízeň svého vlastního osudu mají dostatek sil pomáhat spoluobčanů s handicapem.

Účast ČSOB na Dni dobré vůle je již tradiční.
Stejně jako v minulých letech je banka spoluorganizátorem akce a prostřednictvím své pobočkové sítě zapojuje i další regiony do projektu. Den dobré vůle se stává oslavou dobrých skutků za podpory široké veřejnosti. Celý výtěžek akce bude věnován na projekt „Pod křídly“ domova pro děti z pěstounských rodin s cílem zlepšení kvality života dětí z dětských domovů. Akce bude slavnostně ukončena v Praze na Žofíně, kde se sejdou významné osobnosti, politici, čestní hosté, aby i oni podpořili myšlenku Dne dobré vůle.

ČSOB si pokládá za čest být partnerem Výboru dobré vůle a je potěšena, že se mohla připojit k oslavám Dne dobré vůle.Také na vybraných pobočkách ČSOB bude možné přispět finančními dary přímo na konto VDV, č. 428293/0300 a pomoci tak prospěšné věci.

Ing. Pavel Hejzlar
Firemní komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).