Hlavní navigace

Seriál Zahraniční studijní pobyty

Zahraniční studijní pobyt - rozumná investice (4)

Zahraniční studijní pobyt přinese zkušenosti a lepší znalost jazyka. Je také významnou položkou v životopisu, která znamená konkurenční výhodu na pracovním trhu. Zaměstnavatelé vnímají, že uchazeč, který studoval v zahraničí, je samostatnější, komunikativnější a má lepší oraganizační schopnosti.

Doba čtení: 5 minut

Zahraniční studijní pobyt – rozumná investice (3)

Zahraniční studijní pobyty se stávají cenově dostupnými a jejich počet rok od roku roste. Grant většinou nepokrývá celkové náklady studenta, ale téměř vždy uhradí více než polovinu výdajů. Každopádně ale platí, že vycestovat na studium do zahraničí a ještě dostat dotaci přes 1000 € je výzva, která by se neměla odmítat.

Doba čtení: 4 minuty

Zahraniční studijní pobyt – rozumná investice (2)

I když je na vysokých školách v Česku poptávka po zahraničních studijních pobytech veliká, některá místa zůstávají neobsazená. Mezi nejoblíbenější destinace patří západní země, USA, Mexiko a Austrálie. Naopak o studium na východě Evropy není velký zájem.

Doba čtení: 4 minuty

Zahraniční studijní pobyt – rozumná investice (1)

Jedna lidová moudrost praví, že člověk roste pouze tehdy, když se snaží dostat dál, než jsou hranice toho, kde už stojí. Jednou z možností takového růstu může být i zahraniční studijní pobyt. Jaká vede nejjednodušší cesta ke studiu v cizině či jak strávit rok na vysněné zahraniční fakultě? Možností je dnes už nespočet.

Doba čtení: 4 minuty