Hlavní navigace

Seriál Polemika - Rovná daň

Polemika na téma rovné daně. Je skutečně jediným možným řešením? Jaké jsou argumenty zastánců a odpůrců rovné daně?

Co přinese vládní snížení daní

Daně se stávají volebním tématem. Podle toho také často návrhy z jednotlivých zákoutí politického spektra vypadají. Po vzoru okolních zemí, zejména pak slovenské reformy, se začaly jednotlivé strany přetahovat, která dokáže více snížit daně... A co na to ekonomika?

Rovná daň: Slovenská praxe

Rovná daň není jen experimentem v podání jedné české politické strany. Naši slovenští sousedé ji již jeden rok mají zavedenou v praxi. Nechme promluvit výsledky rovné daně v podobě čísel a propočtů. Mají se Slováci po zavedení rovné daně lépe, nebo hůře?

31. 5. 2005 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Rovná daň: iluze a realita

Na rovnou daň v podání ODS není, a ani nemůže být, jednotný názor. Dáváme proto prostor jak příznivcům, tak odpůrcům rovné daně, aby svůj názor podpořili argumenty. Proč není rovná daň optimálním řešením a kde jsou její slabiny, se dočtete v příspěvku Michaela Kroha.

Rovná daň: Teoretický základ pro snížení daní

Rovná daň je poměrně hojně diskutovaným tématem v souvislosti s chystanými daňovými změnami. Rovná daň má své zastánce i odpůrce. Jaké jsou jejich argumenty? V článku Pavla Kohouta se dočtete o důvodech, které hovoří ve prospěch snižování daní, jak je nabízí Modrá šance.

Doba čtení: 6 minut